Kahramandere Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kahramandere Mahallesi sonuçlarında CHP %76,6 ile birinci, AK Parti %12,7 ile ikinci; fark 63,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 48,0 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,0 (+5,2 puan). CHP oy oranında Güzelbahçe ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 11 sandık, 3.512 kayıtlı seçmen. Katılım %84,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kahramandere Mahallesi | Güzelbahçe | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 2.217 | %76,6 | %67,9 | %52,7 | %28,6 | +48,0 |
| AK Parti | 367 | %12,7 | %23,1 | %35,9 | %42,7 | −30,0 |
| DSP | 175 | %6,0 | %4,3 | %1,3 | %0,8 | +5,2 |
| HDP | 42 | %1,5 | %1,3 | %2,5 | %5,8 | −4,4 |
| TKP | 30 | %1,0 | %0,7 | %0,5 | %0,2 | +0,8 |
| Saadet | 21 | %0,7 | %0,9 | %1,4 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 19 | %0,7 | %0,8 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| DP | 14 | %0,5 | %0,6 | %0,4 | %0,9 | −0,4 |
| BBP | 6 | %0,2 | %0,3 | %0,5 | %1,9 | −1,7 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 | 3.512 | 2.953 | %84,1 | 2.895 | 58 |
Güzelbahçe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kahramandere Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Güzelbahçe sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamlı Mahallesi seçim sonuçları
- Çelebi Mahallesi seçim sonuçları
- Küçükkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Maltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemal Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Payamlı Mahallesi seçim sonuçları
- Siteler Mahallesi seçim sonuçları
- Yaka Mahallesi seçim sonuçları
- Yalı Mahallesi seçim sonuçları
- Yelki Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis