Pınarbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında MHP %43,7 ile birinci, CHP %27,0 ile ikinci; fark 16,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 35,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,8 (+16,5 puan). 122 mahalle ve köy arasından 54'ünde MHP önde. MHP en güçlü Köşkerli Mahallesi (%100,0); CHP en güçlü Kazancık Mahallesi (%95,8). Katılım %88,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pınarbaşı, Kayseri, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 7.585 | %43,7 | %2,3 | %8,1 | +35,6 |
| CHP | 4.682 | %27,0 | %11,6 | %28,6 | −1,6 |
| İYİ Parti | 4.134 | %23,8 | %16,5 | %7,3 | +16,5 |
| BBP | 602 | %3,5 | %5,9 | %1,9 | +1,6 |
| Saadet | 173 | %1,0 | %4,0 | %2,8 | −1,8 |
| TKP | 75 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 64 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 44 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | −0,0 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 146 | 20.679 | 18.353 | %88,8 | 17.359 | 994 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Mahallesi | İYİ Parti | %18,2 | %21,8 | %74,7 | 75 |
| Akpınar Mahallesi | MHP | %46,2 | %15,4 | %82,4 | 17 |
| Alagazili Mahallesi | İYİ Parti | %32,7 | %26,7 | %70,9 | 151 |
| Alamescit Mahallesi | CHP | %18,2 | %77,3 | %95,7 | 23 |
| Altıkesek Mahallesi | CHP | %20,4 | %72,6 | %96,0 | 126 |
| Arslanbeyli Mahallesi | İYİ Parti | %36,1 | %16,0 | %94,4 | 514 |
| Artmak Mahallesi | MHP | %36,4 | %24,7 | %98,8 | 82 |
| Aşağıbeyçayırı Mahallesi | CHP | %26,4 | %55,6 | %92,2 | 90 |
| Aşağıborandere Mahallesi | CHP | %24,5 | %75,5 | %65,3 | 75 |
| Aşağıkaragöz Mahallesi | MHP | %52,8 | %31,9 | %81,0 | 100 |
| Aşağıkızılçevlik Mahallesi | CHP | %23,3 | %57,5 | %56,4 | 133 |
| Avşarpotuklu Mahallesi | İYİ Parti | %9,3 | %7,0 | %83,1 | 59 |
| Aygörmez Mahallesi | İYİ Parti | %25,6 | %27,9 | %100,0 | 52 |
| Bahçecik Mahallesi | MHP | %57,9 | %2,1 | %91,7 | 108 |
| Beserek Mahallesi | CHP | %35,4 | %50,6 | %92,9 | 183 |
| Büyükgümüşgün Mahallesi | MHP | %50,0 | %40,0 | %94,1 | 186 |
| Büyükgürleğen Mahallesi | MHP | %68,7 | %6,1 | %94,4 | 125 |
| Büyükkabaktepe Mahallesi | MHP | %52,2 | %10,9 | %94,9 | 156 |
| Büyükkaramanlı Mahallesi | MHP | %64,5 | %14,1 | %92,1 | 252 |
| Büyükkaramuklu Mahallesi | MHP | %49,7 | %17,2 | %98,2 | 166 |
| Büyükkömarmut Mahallesi | MHP | %55,3 | %13,4 | %89,2 | 212 |
| Büyükpotuklu Mahallesi | MHP | %47,5 | %41,1 | %93,7 | 174 |
| Cabe Mahallesi | MHP | %67,8 | %5,7 | %86,7 | 105 |
| Cinahmet Mahallesi | MHP | %56,5 | %21,7 | %100,0 | 46 |
| Cinliören Mahallesi | CHP | %21,7 | %45,7 | %100,0 | 47 |
| Çakılkaya Mahallesi | İYİ Parti | %28,3 | %14,3 | %94,2 | 364 |
| Çaybaşı Mahallesi | MHP | %81,8 | %1,8 | %90,5 | 63 |
| Çördüklü Mahallesi | İYİ Parti | %33,1 | %16,6 | %96,8 | 190 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %4,8 | %57,1 | %83,0 | 53 |
| Demircili Mahallesi | MHP | %36,6 | %26,8 | %96,2 | 159 |
| Demirciören Mahallesi | CHP | %30,1 | %36,1 | %96,9 | 97 |
| Devederesi Mahallesi | CHP | %20,7 | %65,5 | %93,8 | 32 |
| Dikilitaş Mahallesi | CHP | %25,7 | %54,1 | %86,2 | 87 |
| Dilciler Mahallesi | MHP | %50,6 | %3,2 | %96,0 | 173 |
| Eğrisöğüt Mahallesi | MHP | %61,8 | %32,4 | %90,2 | 41 |
| Elmalı Mahallesi | MHP | %55,3 | %21,3 | %87,9 | 58 |
| Emeğil Mahallesi | MHP | %65,2 | %18,8 | %92,3 | 78 |
| Eskitekke Mahallesi | MHP | %47,3 | %24,7 | %98,9 | 95 |
| Eskiyassıpınar Mahallesi | CHP | %2,2 | %93,5 | %74,4 | 125 |
| Fakıekinciliği Mahallesi | MHP | %55,0 | %15,0 | %90,9 | 22 |
| Gebelek Mahallesi | CHP | %28,6 | %65,3 | %92,2 | 167 |
| Gölcük Mahallesi | MHP | %53,6 | %5,2 | %90,0 | 110 |
| Gültepe Mahallesi | İYİ Parti | %28,8 | %13,1 | %94,4 | 178 |
| Gümüşgün Mahallesi | MHP | %59,7 | %21,3 | %85,9 | 872 |
| Güney Mahallesi | MHP | %58,6 | %15,0 | %87,2 | 483 |
| Halitbeyören Mahallesi | CHP | %27,8 | %57,9 | %92,9 | 140 |
| Han Mahallesi | İYİ Parti | %11,9 | %1,5 | %84,0 | 81 |
| Hasırcı Mahallesi | İYİ Parti | %39,3 | %15,6 | %94,7 | 151 |
| Hassa Mahallesi | CHP | %23,4 | %41,4 | %91,6 | 143 |
| Hayriye Mahallesi | CHP | %30,8 | %64,1 | %95,3 | 43 |
| Hilmiye Mahallesi | CHP | %32,9 | %51,9 | %92,0 | 88 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %54,9 | %16,1 | %82,7 | 1.754 |
| İğdelipayaslı Mahallesi | MHP | %55,4 | %16,3 | %89,2 | 111 |
| İnliören Mahallesi | CHP | %40,5 | %42,9 | %96,0 | 100 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %27,9 | %41,4 | %91,7 | 515 |
| Kadılı Mahallesi | MHP | %44,7 | %15,8 | %83,9 | 93 |
| Kaftangiyen Mahallesi | CHP | %28,3 | %68,3 | %83,6 | 73 |
| Kaman Mahallesi | MHP | %47,7 | %12,8 | %77,8 | 230 |
| Karaboğaz Mahallesi | CHP | %42,3 | %48,7 | %87,1 | 101 |
| Karahacılı Mahallesi | MHP | %41,7 | %32,0 | %90,5 | 116 |
| Karahalka Mahallesi | MHP | %36,4 | %31,8 | %71,0 | 31 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %27,5 | %56,9 | %94,1 | 119 |
| Kavakköy Mahallesi | MHP | %43,3 | %34,4 | %86,0 | 107 |
| Kavlaklar Mahallesi | CHP | %23,2 | %42,7 | %95,6 | 91 |
| Kayaaltı Mahallesi | MHP | %65,3 | %4,8 | %94,1 | 188 |
| Kayabaşı Mahallesi | İYİ Parti | %28,3 | %7,1 | %62,6 | 163 |
| Kayaönü Mahallesi | MHP | %51,8 | %22,0 | %82,0 | 245 |
| Kaynar Mahallesi | CHP | %17,3 | %62,0 | %80,9 | 303 |
| Kazancık Mahallesi | CHP | %2,5 | %95,8 | %92,9 | 127 |
| Kerimoğlu Mahallesi | MHP | %49,5 | %23,3 | %87,0 | 369 |
| Kılıçkışla Mahallesi | MHP | %76,0 | %1,7 | %97,6 | 124 |
| Kılıçmehmet Mahallesi | MHP | %61,5 | %33,3 | %85,9 | 92 |
| Kırkgeçit Mahallesi | MHP | %85,6 | %0,4 | %99,3 | 269 |
| Kırkpınar Mahallesi | CHP | %26,5 | %55,9 | %90,2 | 41 |
| Kızıldere Mahallesi | İYİ Parti | %31,6 | %6,6 | %73,1 | 104 |
| Kızılhan Mahallesi | MHP | %77,2 | %6,3 | %95,1 | 143 |
| Kızılören Mahallesi | İYİ Parti | %33,8 | %16,9 | %89,2 | 157 |
| Köşkerli Mahallesi | MHP | %100,0 | %0,0 | %110,0 | 10 |
| Kurbağalık Mahallesi | CHP | %23,2 | %42,9 | %76,3 | 76 |
| Kurttepe Mahallesi | İYİ Parti | %36,0 | %4,0 | %91,5 | 94 |
| Kuşçular Mahallesi | CHP | %13,1 | %72,6 | %93,6 | 110 |
| Küçükkömarmut Mahallesi | CHP | %32,6 | %33,3 | %95,1 | 143 |
| Küçükpotuklu Mahallesi | CHP | %42,9 | %49,0 | %80,6 | 62 |
| Malakköy Mahallesi | CHP | %39,3 | %42,1 | %91,8 | 208 |
| Melikgazi Mahallesi | İYİ Parti | %34,8 | %24,2 | %101,5 | 67 |
| Methiye Mahallesi | CHP | %36,4 | %53,0 | %89,0 | 163 |
| Olukkaya Mahallesi | İYİ Parti | %28,7 | %23,1 | %92,7 | 124 |
| Oruçoğlu Mahallesi | İYİ Parti | %27,3 | %3,0 | %87,2 | 39 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Mahallesi | CHP | %26,6 | %58,5 | %84,5 | 116 |
| Panlı Mahallesi | CHP | %35,8 | %48,8 | %89,8 | 147 |
| Paşalı Mahallesi | MHP | %50,9 | %18,9 | %98,4 | 187 |
| Pazarören Mahallesi | İYİ Parti | %33,4 | %24,7 | %89,4 | 668 |
| Pazarsu Mahallesi | MHP | %52,8 | %41,5 | %100,0 | 54 |
| Pulpınar Mahallesi | MHP | %41,2 | %19,6 | %96,6 | 58 |
| Saçayağı Mahallesi | CHP | %25,0 | %51,2 | %92,1 | 89 |
| Saçlı Mahallesi | MHP | %43,8 | %16,2 | %97,5 | 118 |
| Serinyurt Mahallesi | İYİ Parti | %40,3 | %9,0 | %85,7 | 84 |
| Solaklar Mahallesi | MHP | %57,8 | %14,8 | %82,1 | 162 |
| Söğütlü Mahallesi | MHP | %44,7 | %26,3 | %72,2 | 54 |
| Şabanlı Mahallesi | İYİ Parti | %38,8 | %12,7 | %91,6 | 490 |
| Şerefiye Mahallesi | CHP | %39,4 | %46,5 | %88,1 | 84 |
| Tahtaköprü Mahallesi | CHP | %17,9 | %69,2 | %91,1 | 45 |
| Taşlıgeçit Mahallesi | CHP | %41,7 | %41,7 | %80,0 | 30 |
| Taşlıoğlu Mahallesi | MHP | %41,2 | %23,5 | %94,6 | 56 |
| Taşoluk Mahallesi | CHP | %24,2 | %67,0 | %91,3 | 104 |
| Tersakan Mahallesi | CHP | %22,6 | %60,7 | %96,6 | 88 |
| Toybuk Mahallesi | MHP | %63,3 | %6,2 | %94,5 | 255 |
| Tözgün Mahallesi | MHP | %52,5 | %9,2 | %96,8 | 250 |
| Uzunpınar Mahallesi | MHP | %44,9 | %41,2 | %95,3 | 148 |
| Uzunyol Mahallesi | MHP | %44,8 | %35,7 | %86,4 | 176 |
| Üçpınar Mahallesi | CHP | %9,2 | %72,3 | %81,9 | 83 |
| Yağlıpınar Mahallesi | CHP | %30,3 | %56,1 | %82,5 | 80 |
| Yahyabey Mahallesi | CHP | %29,1 | %66,7 | %95,3 | 127 |
| Yarımtepe Mahallesi | İYİ Parti | %16,0 | %41,5 | %94,2 | 103 |
| Yenicami Mahallesi | MHP | %45,8 | %27,7 | %81,9 | 1.235 |
| Yeniocak Mahallesi | MHP | %53,1 | %18,8 | %84,6 | 429 |
| Yeregeçen Mahallesi | CHP | %25,5 | %43,1 | %91,2 | 57 |
| Yukarıbeyçayırı Mahallesi | MHP | %74,5 | %17,3 | %96,3 | 107 |
| Yukarıborandere Mahallesi | MHP | %69,0 | %3,7 | %96,8 | 494 |
| Yukarıkaragöz Mahallesi | İYİ Parti | %18,8 | %17,6 | %87,6 | 210 |
| Yukarıkızılçevlik Mahallesi | CHP | %9,7 | %71,0 | %94,3 | 35 |
| Yusuflar Mahallesi | CHP | %20,5 | %59,1 | %100,0 | 44 |
İlgili sonuçlar