Polateli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Polateli sonuçlarında AK Parti %45,9 ile birinci, MHP %35,1 ile ikinci; fark 10,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 3,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,1 (+26,9 puan). 22 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Polatbey Köyü (%66,7); MHP en güçlü Şehit Ali Mahallesi (%55,1). Katılım %93,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Polateli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Polateli, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Polateli | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.390 | %45,9 | %47,1 | %42,7 | +3,2 |
| MHP | 1.061 | %35,1 | %29,4 | %8,1 | +26,9 |
| Bağımsızlar | 280 | %9,3 | %1,6 | %0,3 | +9,0 |
| İYİ Parti | 212 | %7,0 | %13,3 | %7,3 | −0,3 |
| BTP | 61 | %2,0 | %0,6 | %0,3 | +1,7 |
| Saadet | 16 | %0,5 | %1,9 | %2,8 | −2,3 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Polateli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 3.347 | 3.115 | %93,1 | 3.026 | 89 |
Polateli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %31,8 | %91,7 | 144 |
| Bağarası Köyü | AK Parti | %52,4 | %36,2 | %93,6 | 406 |
| Bektaşoğlu Köyü | AK Parti | %49,0 | %40,8 | %96,1 | 51 |
| Belenözü Köyü | MHP | %39,7 | %52,2 | %94,3 | 244 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %28,2 | %91,0 | 78 |
| Dümbüllü Köyü | AK Parti | %55,0 | %39,6 | %99,4 | 154 |
| Eğlen Köyü | AK Parti | %65,1 | %16,3 | %92,2 | 51 |
| Ekrem Çetin Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %27,6 | %92,9 | 126 |
| Kaymakam Kürşat Ağca Mahallesi | Bağımsızlar | %10,8 | %16,2 | %91,7 | 121 |
| Kızılgöl Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %42,3 | %52,6 | 57 |
| Ömercik Köyü | AK Parti | %56,3 | %34,4 | %93,6 | 78 |
| Ömeroğlu Köyü | AK Parti | %38,4 | %32,0 | %87,0 | 146 |
| Polatbey Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,8 | %94,6 | 315 |
| Sosyal Konutlar Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %30,8 | %96,4 | 110 |
| Söğütlü Köyü | AK Parti | %39,2 | %31,4 | %89,8 | 59 |
| Şehit Ali Mahallesi | MHP | %22,0 | %55,1 | %94,9 | 136 |
| Taşlıalan Köyü | İYİ Parti | %17,4 | %32,6 | %92,0 | 50 |
| Ürünlü Köyü | AK Parti | %50,6 | %39,8 | %94,9 | 176 |
| Yeniyapan Köyü | MHP | %34,0 | %45,4 | %95,1 | 347 |
| Yeniyurt Köyü | AK Parti | %64,9 | %27,3 | %91,1 | 90 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %56,6 | %26,5 | %93,7 | 95 |
| Yılanca Köyü | AK Parti | %50,3 | %36,9 | %94,2 | 313 |
İlgili sonuçlar