Sulakyurt 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sulakyurt sonuçlarında CHP %35,1 ile birinci, AK Parti %32,0 ile ikinci; fark 3,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 6,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,9 (+21,8 puan). 33 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Alişeyhli Köyü (%96,1); AK Parti en güçlü Danacı Köyü (%80,8). Katılım %91,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sulakyurt 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sulakyurt, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sulakyurt | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.058 | %35,1 | %11,6 | %28,6 | +6,5 |
| AK Parti | 1.878 | %32,0 | %40,0 | %42,7 | −10,7 |
| MHP | 1.757 | %29,9 | %28,2 | %8,1 | +21,8 |
| İYİ Parti | 108 | %1,8 | %16,9 | %7,3 | −5,5 |
| BBP | 32 | %0,5 | %1,2 | %1,9 | −1,3 |
| Saadet | 20 | %0,3 | %1,4 | %2,8 | −2,5 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
Sulakyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 6.763 | 6.200 | %91,7 | 5.869 | 331 |
Sulakyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaylı Köyü | AK Parti | %15,1 | %49,5 | %85,3 | 231 |
| Akkuyu Köyü | CHP | %51,2 | %21,6 | %93,6 | 141 |
| Alişeyhli Köyü | CHP | %96,1 | %2,6 | %69,2 | 117 |
| Amberdere Köyü | AK Parti | %15,9 | %67,4 | %95,2 | 146 |
| Ayvatlı Köyü | AK Parti | %0,6 | %52,2 | %86,0 | 229 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %28,6 | %30,1 | %90,2 | 306 |
| Çayoba Köyü | CHP | %94,8 | %1,0 | %82,6 | 121 |
| Çevrimli Köyü | MHP | %12,3 | %39,5 | %93,3 | 105 |
| Danacı Köyü | AK Parti | %0,7 | %80,8 | %91,8 | 319 |
| Deredüzü Köyü | AK Parti | %24,5 | %39,6 | %97,8 | 184 |
| Esenpınar Köyü | MHP | %0,0 | %12,5 | %84,2 | 19 |
| Faraşlı Köyü | CHP | %81,4 | %9,5 | %91,7 | 230 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %1,7 | %69,5 | %94,2 | 467 |
| Hamzalı Köyü | CHP | %81,6 | %8,2 | %94,6 | 668 |
| İmamoğluçeşmesi Köyü | AK Parti | %33,8 | %41,5 | %97,1 | 414 |
| Kalekışla Köyü | CHP | %78,3 | %4,3 | %99,0 | 98 |
| Kıyıhalilinceli Köyü | MHP | %27,9 | %31,1 | %91,3 | 69 |
| Kıyıkavurgalı Köyü | CHP | %56,2 | %9,6 | %80,9 | 94 |
| Koruköy | MHP | %12,8 | %27,5 | %78,3 | 143 |
| Ortaköy | CHP | %40,3 | %22,4 | %96,0 | 75 |
| Sarıkızlı Köyü | CHP | %57,6 | %12,5 | %91,4 | 302 |
| Sarımbey Köyü | MHP | %15,7 | %25,7 | %92,1 | 76 |
| Sofularçiftliği Köyü | AK Parti | %12,1 | %41,4 | %92,8 | 125 |
| Yağbasan Köyü | AK Parti | %5,6 | %60,0 | %84,8 | 112 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %8,5 | %38,8 | %96,2 | 237 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %21,6 | %21,9 | %89,6 | 501 |
| Yeniceli Köyü | CHP | %83,3 | %0,9 | %96,4 | 248 |
| Yenihayat Mahallesi | MHP | %41,5 | %17,0 | %93,1 | 101 |
| Yeşilli Köyü | AK Parti | %10,2 | %49,2 | %91,5 | 71 |
| Yeşilyazı Köyü | MHP | %28,6 | %33,1 | %93,8 | 145 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %24,8 | %26,7 | %88,5 | 191 |
| Yıldız Mahallesi | MHP | %24,7 | %29,9 | %97,5 | 159 |
| Yükselen Mahallesi | MHP | %15,6 | %30,5 | %92,2 | 319 |
İlgili sonuçlar