Kofçaz 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kofçaz sonuçlarında AK Parti %40,8 ile birinci, CHP %30,5 ile ikinci; fark 10,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 1,9 puan altında. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,4 (+12,1 puan). 18 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karaabalar Köyü (%68,6); CHP en güçlü Terzidere Köyü (%71,3). Katılım %93,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kofçaz 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kofçaz, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kofçaz | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 770 | %40,8 | %24,4 | %42,7 | −1,9 |
| CHP | 576 | %30,5 | %49,7 | %28,6 | +2,0 |
| İYİ Parti | 366 | %19,4 | %9,4 | %7,3 | +12,1 |
| MHP | 139 | %7,4 | %12,1 | %8,1 | −0,7 |
| Vatan Partisi | 19 | %1,0 | %0,2 | %0,2 | +0,8 |
| DP | 8 | %0,4 | %1,4 | %0,9 | −0,5 |
| Saadet | 7 | %0,4 | %0,7 | %2,8 | −2,5 |
| BTP | 1 | %0,1 | %0,8 | %0,3 | −0,2 |
Kofçaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 2.087 | 1.945 | %93,2 | 1.886 | 59 |
Kofçaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatlı Köyü | AK Parti | %59,6 | %7,7 | %100,0 | 52 |
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %41,6 | %35,6 | %97,2 | 107 |
| Aşağıkanara Köyü | AK Parti | %41,9 | %9,7 | %100,0 | 31 |
| Beyci Köyü | CHP | %10,2 | %55,1 | %100,0 | 49 |
| Devletliağaç Köyü | CHP | %20,2 | %54,8 | %94,2 | 138 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %51,1 | %12,1 | %92,2 | 218 |
| Karaabalar Köyü | AK Parti | %68,6 | %15,7 | %87,7 | 81 |
| Kocatarla Köyü | İYİ Parti | %25,0 | %34,1 | %95,7 | 94 |
| Kocayazı Köyü | AK Parti | %59,3 | %9,3 | %82,1 | 201 |
| Kula Köyü | AK Parti | %68,3 | %22,2 | %98,5 | 67 |
| Malkoçlar Köyü | İYİ Parti | %12,5 | %33,8 | %93,0 | 86 |
| Tastepe Köyü | CHP | %32,9 | %32,9 | %97,4 | 76 |
| Tatlıpınar Köyü | CHP | %20,4 | %55,6 | %94,8 | 58 |
| Terzidere Köyü | CHP | %8,9 | %71,3 | %88,8 | 178 |
| Topçular Köyü | CHP | %14,1 | %42,2 | %94,1 | 68 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %26,0 | %97,8 | 314 |
| Yeşillik Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %26,3 | %92,0 | 212 |
| Yukarıkanara Köyü | İYİ Parti | %30,8 | %1,9 | %93,0 | 57 |
İlgili sonuçlar