Çaybaşı Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Çaybaşı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %71,8 ile birinci, İYİ Parti %11,7 ile ikinci; fark 60,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 29,0 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,8 (+5,9 puan). AK Parti oy oranında Meram ilçesindeki 69 mahalle ve köy arasında 54'üncü sırada. 14 sandık, 4.611 kayıtlı seçmen. Katılım %83,1 (Türkiye %84,5).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çaybaşı Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çaybaşı Mahallesi, Meram, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇaybaşı MahallesiMeramKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.647%71,8%72,6%63,2%42,7+29,0
İYİ Parti431%11,7%10,6%13,5%7,3+4,4
BBP286%7,8%7,8%5,3%1,9+5,9
CHP162%4,4%5,3%8,7%28,6−24,2
Saadet135%3,7%3,0%3,9%2,8+0,8
BTP11%0,3%0,3%0,6%0,3+0,0
DP10%0,3%0,2%0,3%0,9−0,6
DSP3%0,1%0,1%0,1%0,8−0,7
Vatan Partisi2%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
TKP1%0,0%0,1%0,2%0,2−0,2
Çaybaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.6113.833%83,13.688145

Meram ilçesindeki diğer mahalle ve köyler