Kuluncak 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kuluncak sonuçlarında MHP %45,7 ile birinci, CHP %38,0 ile ikinci; fark 7,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 37,6 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,0 (+9,4 puan). 28 mahalle ve köy arasından 18'inde MHP önde. MHP en güçlü Bıyıkboğazı Mahallesi (%84,0); CHP en güçlü Çörmü Mahallesi (%89,5). Katılım %88,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuluncak 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kuluncak, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kuluncak | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.781 | %45,7 | %2,3 | %8,1 | +37,6 |
| CHP | 2.311 | %38,0 | %17,0 | %28,6 | +9,4 |
| BBP | 621 | %10,2 | %4,7 | %1,9 | +8,3 |
| Saadet | 227 | %3,7 | %4,4 | %2,8 | +0,9 |
| BTP | 68 | %1,1 | %0,4 | %0,3 | +0,8 |
| Bağımsızlar | 45 | %0,7 | %0,4 | %0,3 | +0,4 |
| DSP | 23 | %0,4 | %0,3 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Kuluncak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 7.290 | 6.443 | %88,4 | 6.088 | 355 |
Kuluncak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alvar Mahallesi | CHP | %14,0 | %82,4 | %83,5 | 272 |
| Aşağıselimli Mahallesi | CHP | %30,4 | %50,5 | %90,3 | 227 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %57,7 | %35,5 | %82,1 | 312 |
| Başören Mahallesi | CHP | %12,2 | %86,5 | %93,5 | 169 |
| Bıyıkboğazı Mahallesi | MHP | %84,0 | %12,8 | %94,2 | 139 |
| Bicir Mahallesi | CHP | %14,7 | %84,6 | %93,7 | 302 |
| Boğaziçi Mahallesi | MHP | %74,7 | %22,7 | %102,7 | 73 |
| Ciritbelen Mahallesi | CHP | %36,7 | %62,6 | %94,3 | 176 |
| Çayköy Mahallesi | MHP | %53,2 | %30,2 | %95,6 | 160 |
| Çörmü Mahallesi | CHP | %9,7 | %89,5 | %89,4 | 142 |
| Göğebakan Mahallesi | CHP | %37,9 | %49,2 | %94,0 | 149 |
| İlisuluk Mahallesi | MHP | %61,8 | %30,4 | %85,8 | 613 |
| İsmetpaşa Mahallesi | MHP | %54,6 | %43,1 | %85,4 | 157 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %27,0 | %68,4 | %78,0 | 259 |
| Karabük Mahallesi | MHP | %68,4 | %15,8 | %80,5 | 77 |
| Karaçayır Mahallesi | MHP | %50,6 | %44,2 | %89,8 | 323 |
| Karıncalık Mahallesi | MHP | %54,5 | %34,5 | %91,2 | 364 |
| Karlık Mahallesi | MHP | %65,1 | %14,7 | %90,0 | 130 |
| Kaynarca Mahallesi | MHP | %60,0 | %7,4 | %79,1 | 235 |
| Kızılhisar Mahallesi | MHP | %47,3 | %12,0 | %88,2 | 567 |
| Kızılmağara Mahallesi | MHP | %47,6 | %2,1 | %90,7 | 344 |
| Konaktepe Mahallesi | CHP | %0,0 | %89,4 | %86,7 | 105 |
| Kömüklü Mahallesi | BBP | %36,5 | %2,2 | %92,3 | 156 |
| Ortapınar Mahallesi | MHP | %56,1 | %40,4 | %90,4 | 197 |
| Sofular Mahallesi | MHP | %52,2 | %30,4 | %89,3 | 694 |
| Sultanlı Mahallesi | MHP | %44,8 | %26,4 | %89,7 | 514 |
| Temüklü Mahallesi | MHP | %60,0 | %22,7 | %77,4 | 146 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %48,5 | %45,2 | %88,2 | 288 |
İlgili sonuçlar