Sağlık Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Sağlık Mahallesi sonuçlarında MHP %48,6 ile birinci, CHP %26,8 ile ikinci; fark 21,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 40,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,2 (+9,9 puan). MHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 26'ncı sırada. 27 sandık, 8.735 kayıtlı seçmen. Katılım %82,1 (Türkiye %84,5).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Sağlık Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sağlık Mahallesi, Toroslar, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOySağlık MahallesiToroslarMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP3.384%48,6%42,2%30,6%8,1+40,5
CHP1.864%26,8%33,6%37,6%28,6−1,8
İYİ Parti1.195%17,2%14,0%11,1%7,3+9,9
DP242%3,5%2,4%4,1%0,9+2,6
HDP164%2,4%5,4%6,3%5,8−3,5
Saadet32%0,5%1,0%0,7%2,8−2,4
DSP29%0,4%0,3%0,2%0,8−0,4
Vatan Partisi17%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
TKP15%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
BBP12%0,2%0,6%0,4%1,9−1,7
BTP8%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
Sağlık Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
278.7357.174%82,16.962212

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler