Marmaris 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Marmaris sonuçlarında CHP %45,5 ile birinci, AK Parti %33,1 ile ikinci; fark 12,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 16,9 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,6 (+16,8 puan). 25 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Adaköy Mahallesi (%63,1); AK Parti en güçlü Yeşilbelde Mahallesi (%69,5). Katılım %82,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmaris 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Marmaris, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Marmaris | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 24.838 | %45,5 | %42,7 | %28,6 | +16,9 |
| AK Parti | 18.113 | %33,1 | %34,8 | %42,7 | −9,6 |
| DSP | 9.636 | %17,6 | %2,2 | %0,8 | +16,8 |
| HDP | 807 | %1,5 | %1,7 | %5,8 | −4,4 |
| BTP | 486 | %0,9 | %0,4 | %0,3 | +0,6 |
| TKP | 385 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,5 |
| Saadet | 276 | %0,5 | %0,6 | %2,8 | −2,3 |
| Vatan Partisi | 107 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
Marmaris seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 212 | 68.515 | 56.159 | %82,0 | 54.648 | 1.511 |
Marmaris mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | CHP | %63,1 | %25,7 | %79,8 | 1.666 |
| Armutalan Mahallesi | CHP | %47,7 | %32,6 | %80,5 | 15.940 |
| Bayır Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %47,8 | %91,2 | 523 |
| Beldibi Mahallesi | CHP | %43,8 | %34,0 | %83,9 | 7.868 |
| Bozburun Mahallesi | DSP | %32,3 | %28,6 | %85,9 | 1.663 |
| Çamdibi Mahallesi | CHP | %49,3 | %28,3 | %83,8 | 2.865 |
| Çamlı Mahallesi | CHP | %54,3 | %34,6 | %88,9 | 633 |
| Çetibeli Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %54,1 | %95,4 | 327 |
| Çıldır Mahallesi | CHP | %53,8 | %27,3 | %80,6 | 4.923 |
| Hatipirimi Mahallesi | CHP | %50,8 | %28,8 | %83,0 | 2.504 |
| Hisarönü Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %41,0 | %82,3 | 2.141 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %45,3 | %34,8 | %79,2 | 4.414 |
| Karaca Mahallesi | CHP | %43,5 | %32,5 | %92,1 | 571 |
| Kemeraltı Mahallesi | CHP | %49,9 | %29,6 | %79,7 | 5.415 |
| Orhaniye Mahallesi | AK Parti | %23,9 | %58,4 | %88,1 | 1.044 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %12,2 | %59,7 | %88,0 | 393 |
| Sarıana Mahallesi | CHP | %48,5 | %31,8 | %82,5 | 3.343 |
| Selimiye Mahallesi | CHP | %39,4 | %30,5 | %88,4 | 1.059 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %50,1 | %31,6 | %76,6 | 2.009 |
| Söğüt Mahallesi | CHP | %35,6 | %34,9 | %88,3 | 1.388 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %18,0 | %59,8 | %91,9 | 407 |
| Tepe Mahallesi | CHP | %41,5 | %35,3 | %78,9 | 5.363 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %41,8 | %22,3 | %93,2 | 632 |
| Turunç Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %36,0 | %80,1 | 1.239 |
| Yeşilbelde Mahallesi | AK Parti | %11,7 | %69,5 | %88,6 | 185 |
İlgili sonuçlar