Çamardı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çamardı sonuçlarında AK Parti %44,8 ile birinci, MHP %39,3 ile ikinci; fark 5,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 2,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,3 (+31,1 puan). 25 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yelatan Köyü (%62,2); MHP en güçlü Pınarbaşı Köyü (%54,2). Katılım %85,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamardı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çamardı, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamardı | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.093 | %44,8 | %40,6 | %42,7 | +2,1 |
| MHP | 3.587 | %39,3 | %24,6 | %8,1 | +31,1 |
| İYİ Parti | 936 | %10,2 | %13,7 | %7,3 | +2,9 |
| CHP | 396 | %4,3 | %17,2 | %28,6 | −24,2 |
| Saadet | 88 | %1,0 | %2,2 | %2,8 | −1,9 |
| Vatan Partisi | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
Çamardı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 11.194 | 9.545 | %85,3 | 9.137 | 408 |
Çamardı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademdere Köyü | MHP | %32,9 | %36,1 | %89,2 | 966 |
| Bekçili Köyü | AK Parti | %44,6 | %41,5 | %97,0 | 371 |
| Bereketli Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %45,0 | %94,1 | 893 |
| Beyazkışlakçı Köyü | AK Parti | %39,6 | %37,6 | %90,6 | 223 |
| Burç Köyü | AK Parti | %59,7 | %28,1 | %76,6 | 958 |
| Celaller Köyü | AK Parti | %45,8 | %40,3 | %67,8 | 441 |
| Çardacık Köyü | AK Parti | %42,2 | %29,7 | %94,8 | 349 |
| Çukurbağ Köyü | MHP | %28,6 | %49,7 | %94,1 | 615 |
| Demirkazık Köyü | MHP | %26,5 | %42,1 | %94,6 | 333 |
| Elekgölü Köyü | AK Parti | %54,1 | %32,6 | %72,1 | 340 |
| Eynelli Köyü | MHP | %36,2 | %48,1 | %91,3 | 653 |
| Kavaklıgöl Köyü | AK Parti | %60,6 | %37,2 | %79,2 | 125 |
| Kavlaktepe Köyü | MHP | %19,8 | %53,2 | %94,1 | 136 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %49,1 | %29,2 | %94,4 | 178 |
| Maden Mahallesi | MHP | %39,4 | %42,4 | %88,3 | 470 |
| Mahmatlı Köyü | MHP | %40,3 | %50,5 | %95,6 | 548 |
| Orhaniye Köyü | AK Parti | %55,2 | %16,2 | %91,1 | 123 |
| Örenköy | AK Parti | %50,9 | %35,1 | %105,5 | 55 |
| Pınarbaşı Köyü | MHP | %35,4 | %54,2 | %79,4 | 63 |
| Sulucaova Köyü | AK Parti | %53,8 | %28,6 | %95,2 | 145 |
| Üçkapılı Köyü | AK Parti | %55,6 | %37,2 | %63,8 | 356 |
| Yelatan Köyü | AK Parti | %62,2 | %27,1 | %62,9 | 1.008 |
| Yeni Çarşı Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %41,2 | %91,9 | 924 |
| Yeniköy | AK Parti | %52,4 | %38,5 | %83,8 | 413 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %40,6 | %85,4 | 508 |
İlgili sonuçlar