Saraydüzü 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Saraydüzü sonuçlarında AK Parti %58,9 ile birinci, MHP %28,3 ile ikinci; fark 30,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 16,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,3 (+20,2 puan). 31 mahalle ve köy arasından 29'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Cumakayalı Köyü (%80,9); MHP en güçlü Yukarıarım Köyü (%64,3). Katılım %89,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Saraydüzü 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Saraydüzü, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Saraydüzü | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.862 | %58,9 | %51,2 | %42,7 | +16,1 |
| MHP | 1.375 | %28,3 | %11,5 | %8,1 | +20,2 |
| İYİ Parti | 280 | %5,8 | %9,5 | %7,3 | −1,5 |
| CHP | 224 | %4,6 | %25,3 | %28,6 | −24,0 |
| Saadet | 47 | %1,0 | %0,9 | %2,8 | −1,9 |
| DP | 34 | %0,7 | %0,6 | %0,9 | −0,2 |
| DSP | 24 | %0,5 | %0,2 | %0,8 | −0,3 |
| BTP | 17 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Saraydüzü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 5.681 | 5.101 | %89,8 | 4.863 | 238 |
Saraydüzü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbelen Köyü | AK Parti | %52,4 | %28,0 | %94,0 | 182 |
| Arım Köyü | AK Parti | %56,7 | %25,4 | %76,1 | 92 |
| Asarcıkcamili Köyü | AK Parti | %57,1 | %30,8 | %91,6 | 107 |
| Asarcıkhacıköy | AK Parti | %64,1 | %27,5 | %95,9 | 147 |
| Asarcıkkayalı Köyü | AK Parti | %57,8 | %18,1 | %84,3 | 102 |
| Asarcıkkazaklı Köyü | AK Parti | %68,9 | %11,1 | %94,4 | 54 |
| Aşağı Akpınar Köyü | AK Parti | %63,2 | %22,1 | %71,1 | 135 |
| Avluca Köyü | AK Parti | %63,8 | %21,6 | %92,3 | 130 |
| Bahçeköy | AK Parti | %62,1 | %28,3 | %88,1 | 236 |
| Bahşaşlı Köyü | AK Parti | %59,4 | %29,0 | %96,7 | 150 |
| Başekin Köyü | AK Parti | %66,9 | %12,0 | %88,3 | 213 |
| Cumakayalı Köyü | AK Parti | %80,9 | %6,4 | %85,8 | 176 |
| Cumaköy | AK Parti | %73,1 | %15,6 | %97,0 | 166 |
| Cumatabaklı Köyü | AK Parti | %67,6 | %23,5 | %98,9 | 184 |
| Çalpınar Köyü | AK Parti | %72,6 | %16,1 | %92,7 | 191 |
| Çampaşalı Köyü | AK Parti | %66,7 | %7,8 | %101,9 | 53 |
| Çorman Köyü | AK Parti | %63,7 | %27,8 | %88,3 | 283 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %64,4 | %13,4 | %93,5 | 169 |
| Hacıçay Köyü | AK Parti | %62,2 | %26,8 | %93,1 | 189 |
| Hanoğlu Köyü | AK Parti | %63,6 | %15,6 | %79,8 | 99 |
| Karaçaygöleti Köyü | AK Parti | %75,0 | %21,3 | %91,6 | 95 |
| Korucuk Köyü | AK Parti | %67,9 | %10,7 | %92,0 | 100 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %46,6 | %91,5 | 973 |
| Tepeköy | MHP | %30,1 | %63,6 | %74,0 | 246 |
| Uluköy | AK Parti | %67,2 | %13,7 | %77,6 | 183 |
| Yalmansaray Köyü | AK Parti | %72,6 | %17,7 | %95,5 | 66 |
| Yaylacılı Köyü | AK Parti | %47,8 | %38,8 | %94,0 | 149 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %55,6 | %26,0 | %95,4 | 241 |
| Yukarı Akpınar Köyü | AK Parti | %52,8 | %26,0 | %93,7 | 252 |
| Yukarıarım Köyü | MHP | %20,0 | %64,3 | %76,3 | 97 |
| Zaimköy | AK Parti | %66,3 | %20,4 | %91,9 | 221 |
İlgili sonuçlar