Çarşıbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çarşıbaşı sonuçlarında MHP %56,0 ile birinci, İYİ Parti %38,4 ile ikinci; fark 17,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 47,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,4 (+31,1 puan). 23 mahalle ve köy arasından 19'unda MHP önde. MHP en güçlü Fenerköy Mahallesi (%77,0); İYİ Parti en güçlü Burunbaşı Mahallesi (%60,0). Katılım %90,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çarşıbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çarşıbaşı, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çarşıbaşı | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 6.069 | %56,0 | %2,5 | %8,1 | +47,9 |
| İYİ Parti | 4.165 | %38,4 | %9,7 | %7,3 | +31,1 |
| Saadet | 266 | %2,5 | %6,3 | %2,8 | −0,4 |
| DP | 186 | %1,7 | %1,2 | %0,9 | +0,8 |
| BTP | 68 | %0,6 | %0,8 | %0,3 | +0,4 |
| BBP | 59 | %0,5 | %3,1 | %1,9 | −1,3 |
| TKP | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Çarşıbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 12.880 | 11.693 | %90,8 | 10.837 | 856 |
Çarşıbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Burunbaşı Mahallesi | İYİ Parti | %36,5 | %60,0 | %89,1 | 513 |
| Büyükdere Mahallesi | İYİ Parti | %46,2 | %49,6 | %88,6 | 1.205 |
| Çallı Mahallesi | MHP | %67,0 | %30,0 | %94,5 | 109 |
| Erenköy Mahallesi | MHP | %62,7 | %24,7 | %91,8 | 184 |
| Fenerköy Mahallesi | MHP | %77,0 | %19,7 | %85,5 | 815 |
| Gülbahçe Mahallesi | MHP | %69,1 | %27,8 | %91,5 | 399 |
| Kadıköy Mahallesi | MHP | %56,6 | %40,7 | %94,9 | 627 |
| Kaleköy Mahallesi | İYİ Parti | %45,4 | %48,8 | %88,2 | 423 |
| Kavaklı Mahallesi | MHP | %76,2 | %19,0 | %96,3 | 786 |
| Kerem Mahallesi | MHP | %58,8 | %38,9 | %88,4 | 799 |
| Kovanlı Mahallesi | MHP | %48,1 | %18,0 | %93,8 | 449 |
| Küçükköy Mahallesi | MHP | %50,5 | %42,9 | %91,8 | 207 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %52,1 | %44,4 | %88,2 | 1.338 |
| Pınarlı Mahallesi | MHP | %52,4 | %46,6 | %90,8 | 251 |
| Salova Mahallesi | İYİ Parti | %43,0 | %52,6 | %89,8 | 899 |
| Samsun Mahallesi | MHP | %60,1 | %35,5 | %94,1 | 204 |
| Serpilköy Mahallesi | MHP | %51,4 | %41,7 | %96,3 | 492 |
| Şahinli Mahallesi | MHP | %54,8 | %34,6 | %92,7 | 399 |
| Taşlıtepe Mahallesi | MHP | %51,7 | %46,8 | %96,4 | 223 |
| Veliköy Mahallesi | MHP | %75,2 | %20,4 | %89,6 | 288 |
| Yavuz Mahallesi | MHP | %56,1 | %38,6 | %90,7 | 1.673 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %63,8 | %32,8 | %92,3 | 311 |
| Zeytinlik Mahallesi | MHP | %53,1 | %36,2 | %92,3 | 286 |
İlgili sonuçlar