Şefaatli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şefaatli sonuçlarında MHP %41,4 ile birinci, AK Parti %35,6 ile ikinci; fark 5,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 33,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,1 (+14,8 puan). 52 mahalle ve köy arasından 26'sında MHP önde. MHP en güçlü Hamzalı Köyü (%66,2); AK Parti en güçlü Akçakoyunlu Köyü (%71,9). Katılım %88,6 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şefaatli 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şefaatli, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şefaatli | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 4.064 | %41,4 | %29,9 | %8,1 | +33,3 |
| AK Parti | 3.496 | %35,6 | %44,5 | %42,7 | −7,1 |
| İYİ Parti | 2.169 | %22,1 | %8,5 | %7,3 | +14,8 |
| DP | 37 | %0,4 | %0,4 | %0,9 | −0,5 |
| Saadet | 30 | %0,3 | %1,0 | %2,8 | −2,5 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Şefaatli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 71 | 11.746 | 10.407 | %88,6 | 9.820 | 587 |
Şefaatli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akcami Köyü | MHP | %52,9 | %31,4 | %76,1 | 71 |
| Akçakoyunlu Köyü | AK Parti | %7,0 | %71,9 | %89,1 | 64 |
| Alifakılı Köyü | MHP | %46,5 | %44,2 | %80,0 | 55 |
| Arife Köyü | İYİ Parti | %6,3 | %14,3 | %75,9 | 87 |
| Armağan Köyü | AK Parti | %35,7 | %57,1 | %84,8 | 33 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | MHP | %44,3 | %37,9 | %90,7 | 472 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %42,8 | %33,3 | %85,5 | 1.474 |
| Başköy | İYİ Parti | %15,4 | %15,4 | %76,5 | 119 |
| Caferli Köyü | MHP | %38,5 | %35,4 | %95,9 | 74 |
| Cankılı Köyü | MHP | %63,2 | %12,3 | %85,1 | 67 |
| Cıcıklar Köyü | AK Parti | %22,4 | %44,8 | %94,5 | 73 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %55,6 | %30,4 | %86,6 | 531 |
| Çaydoğan Köyü | İYİ Parti | %33,9 | %28,4 | %97,4 | 114 |
| Dedeli Köyü | MHP | %53,1 | %33,1 | %96,6 | 175 |
| Ekinciuşağı Köyü | AK Parti | %30,2 | %52,8 | %94,9 | 59 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %41,0 | %40,6 | %89,2 | 539 |
| Gülistan Köyü | AK Parti | %38,7 | %44,3 | %97,5 | 121 |
| Gülpınar Köyü | MHP | %61,5 | %34,6 | %111,1 | 27 |
| Güzelli Köyü | İYİ Parti | %5,9 | %26,5 | %106,3 | 32 |
| H.bayram Karabulut Mahallesi | MHP | %45,4 | %35,4 | %87,8 | 714 |
| Hallaçlı Köyü | MHP | %47,8 | %35,6 | %94,2 | 103 |
| Hamzalı Köyü | MHP | %66,2 | %17,6 | %98,7 | 78 |
| Hüyükkışla Köyü | MHP | %50,0 | %36,7 | %84,5 | 71 |
| İbrahimhacılı Köyü | AK Parti | %22,1 | %52,1 | %95,5 | 154 |
| İnceşehir Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %40,2 | %88,3 | 283 |
| Kabacıoğlu Köyü | MHP | %55,7 | %29,2 | %100,0 | 111 |
| Kabakini Köyü | İYİ Parti | %31,6 | %27,8 | %98,8 | 163 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %44,5 | %85,5 | 683 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %25,0 | %56,3 | %106,1 | 33 |
| Karalar Mahallesi | MHP | %60,5 | %27,4 | %94,2 | 226 |
| Kaygılı Köyü | MHP | %57,1 | %31,7 | %82,7 | 162 |
| Kazlıuşağı Köyü | İYİ Parti | %31,3 | %28,9 | %93,3 | 90 |
| Kızılkoca Köyü | AK Parti | %27,0 | %50,5 | %96,8 | 124 |
| Kızılyar Köyü | AK Parti | %45,5 | %50,0 | %93,6 | 94 |
| Koçköy | MHP | %60,9 | %34,8 | %100,0 | 23 |
| Konaklı Mahallesi | MHP | %44,1 | %38,2 | %83,7 | 43 |
| Kumkuyu Köyü | AK Parti | %25,0 | %58,9 | %91,9 | 74 |
| Kuzayca Köyü | İYİ Parti | %15,7 | %40,3 | %80,0 | 590 |
| Küçükincirli Köyü | AK Parti | %26,6 | %56,5 | %98,5 | 130 |
| Osmanlı Köyü | MHP | %65,5 | %31,0 | %93,5 | 31 |
| Paşaköy | MHP | %56,3 | %22,9 | %89,6 | 599 |
| Rızvan Köyü | MHP | %54,4 | %23,5 | %94,7 | 75 |
| Saatlı Köyü | MHP | %59,1 | %29,5 | %93,6 | 47 |
| Saçlı Köyü | AK Parti | %30,4 | %35,9 | %90,6 | 106 |
| Sarıkent Köyü | İYİ Parti | %17,9 | %33,7 | %93,4 | 468 |
| Seydiyar Köyü | AK Parti | %29,8 | %49,7 | %99,4 | 164 |
| Şerefoğlu Köyü | AK Parti | %20,5 | %61,5 | %90,9 | 44 |
| Tahiroğlu Köyü | İYİ Parti | %29,8 | %31,7 | %96,1 | 178 |
| Temlik Köyü | İYİ Parti | %30,2 | %32,6 | %97,9 | 48 |
| Türüdüler Köyü | MHP | %59,5 | %38,1 | %100,0 | 42 |
| Yaylapınar Mahallesi | MHP | %47,0 | %32,5 | %87,0 | 208 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %47,4 | %33,0 | %84,3 | 1.600 |
İlgili sonuçlar