Gölyaka 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Gölyaka sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %69,7 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %25,3 ile ikinci; fark 44,4 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%49,2) 20,5 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 26'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Bekiroğlu Köyü (%93,1); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Yunusefendi Köyü (%72,1). Katılım %93,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölyaka 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Gölyaka, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Gölyaka | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.359 | %69,7 | %68,6 | %49,2 | +20,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.761 | %25,3 | %24,9 | %45,1 | −19,8 |
| Sinan Oğan | 676 | %4,5 | %6,1 | %5,3 | −0,7 |
| Muharrem İnce | 66 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | +0,0 |
Gölyaka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 16.180 | 15.185 | %93,9 | 14.862 | 323 |
Gölyaka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açma Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 | %27,5 | %94,2 | 760 |
| Aksu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 | %38,9 | %91,1 | 237 |
| Bakacak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 | %17,5 | %93,4 | 458 |
| Bekiroğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 | %3,7 | %98,2 | 222 |
| Cumakırı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %11,8 | %96,2 | 264 |
| Çamlıbel Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %26,9 | %72,0 | %93,5 | 306 |
| Çayköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,9 | %49,6 | %91,3 | 150 |
| Değirmentepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 | %25,8 | %89,6 | 269 |
| Esen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 | %17,8 | %96,0 | 553 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 | %24,9 | %93,2 | 930 |
| Gökçedere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %37,5 | %55,8 | %94,6 | 537 |
| Güzeldere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 | %21,9 | %96,7 | 241 |
| Hacısüleymanbey Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,3 | %50,2 | %87,4 | 238 |
| Hacıyakup Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 | %46,7 | %96,3 | 1.251 |
| Hamamüstü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 | %12,9 | %95,7 | 440 |
| İçmeler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 | %11,9 | %91,9 | 579 |
| İmamlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 | %27,4 | %93,6 | 874 |
| Kemeryanı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 | %5,0 | %97,6 | 416 |
| Kuyudüzü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 | %20,9 | %94,3 | 470 |
| Kültür Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 | %21,7 | %92,0 | 1.161 |
| Muhapdede Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 | %11,0 | %102,2 | 92 |
| Saçmalıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 | %11,9 | %95,6 | 824 |
| Sarıdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 | %8,5 | %95,1 | 385 |
| Taşlık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 | %14,5 | %95,6 | 228 |
| Yazıpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 | %23,2 | %91,3 | 1.341 |
| Yazlık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 | %10,2 | %94,4 | 266 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 | %14,6 | %93,1 | 621 |
| Yeşil Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %13,7 | %92,2 | 857 |
| Yeşilova Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 | %9,6 | %92,0 | 250 |
| Yunusefendi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %26,7 | %72,1 | %95,2 | 580 |
| Zekeriyaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 | %6,9 | %94,2 | 380 |
İlgili sonuçlar