Çiğli 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Çiğli sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %68,8 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %25,8 ile ikinci; fark 42,9 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 23,7 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü İnönü Mahallesi (%79,5); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Köyiçi Mahallesi (%37,1). Katılım %91,5 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çiğli 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Çiğli, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çiğli | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 103.188 | %68,8 | %63,3 | %45,1 | +23,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 38.748 | %25,8 | %31,5 | %49,2 | −23,4 |
| Sinan Oğan | 7.603 | %5,1 | %4,8 | %5,3 | −0,2 |
| Muharrem İnce | 518 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
Çiğli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 453 | 165.743 | 151.660 | %91,5 | 150.057 | 1.603 |
Çiğli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmet Efendi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 | %23,6 | %92,1 | 1.234 |
| Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 | %18,0 | %91,8 | 5.564 |
| Ataşehir Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 | %19,7 | %92,8 | 22.321 |
| Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 | %29,9 | %91,9 | 9.987 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 | %20,9 | %92,6 | 2.932 |
| Balatçık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 | %30,2 | %89,4 | 11.454 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 | %31,5 | %91,0 | 5.415 |
| Çağdaş Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 | %23,4 | %92,1 | 5.041 |
| Egekent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 | %24,6 | %91,6 | 6.889 |
| Esentepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 | %22,4 | %91,6 | 4.464 |
| Evka-2 Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 | %22,1 | %92,0 | 3.529 |
| Evka-5 Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 | %32,4 | %91,0 | 10.566 |
| Evka-6 Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 | %21,6 | %92,5 | 1.861 |
| Güzeltepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 | %23,6 | %91,7 | 5.118 |
| Harmandalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 | %36,8 | %88,8 | 2.098 |
| İnönü Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 | %17,1 | %91,1 | 5.578 |
| İzkent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 | %25,2 | %92,4 | 5.370 |
| Kaklıç Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 | %30,9 | %92,6 | 1.199 |
| Köyiçi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 | %37,1 | %89,1 | 3.283 |
| Küçük Çiğli Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 | %29,9 | %91,1 | 16.757 |
| Maltepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 | %32,6 | %91,9 | 3.163 |
| Sasalı Merkez Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 | %29,8 | %92,4 | 2.926 |
| Şirintepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 | %25,3 | %89,5 | 6.915 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 | %22,2 | %91,3 | 4.410 |
| Yakakent Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 | %24,5 | %92,2 | 7.914 |
| Yeni Mahalle Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 | %25,3 | %92,2 | 9.755 |
İlgili sonuçlar