Pınarbaşı 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %65,7 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %29,6 ile ikinci; fark 36,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%49,2) 16,5 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 29'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karacaören Köyü (%90,9); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Sümenler Köyü (%55,5). Katılım %80,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Pınarbaşı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pınarbaşı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.604 | %65,7 | %65,5 | %49,2 | +16,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.175 | %29,6 | %26,6 | %45,1 | −15,4 |
| Sinan Oğan | 150 | %3,8 | %7,2 | %5,3 | −1,5 |
| Muharrem İnce | 34 | %0,9 | %0,8 | %0,4 | +0,4 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.161 | 4.150 | %80,4 | 3.963 | 187 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıaktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 | %33,3 | %84,3 | 70 |
| Atatürk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 | %28,9 | %86,2 | 486 |
| Başköy | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 | %24,7 | %82,5 | 120 |
| Boğazkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 | %37,2 | %90,2 | 51 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 | %26,1 | %82,7 | 630 |
| Çalkaya Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %40,5 | %52,7 | %81,7 | 93 |
| Çamkışla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 | %20,4 | %82,4 | 125 |
| Çavuşköy | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 | %26,4 | %81,4 | 97 |
| Çengel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 | %30,0 | %80,2 | 91 |
| Demirtaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 | %27,0 | %65,0 | 117 |
| Dizdarlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 | %14,5 | %79,5 | 224 |
| Esentepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 | %28,6 | %81,9 | 105 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 | %36,6 | %80,7 | 476 |
| Gümberi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %40,0 | %76,5 | 34 |
| Hocalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 | %30,5 | %75,7 | 115 |
| Ilıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 | %33,3 | %81,5 | 108 |
| Kalaycı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %17,9 | %81,9 | 105 |
| Kapancı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 | %33,1 | %84,6 | 156 |
| Karacaören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 | %6,6 | %84,4 | 154 |
| Karafasıl Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 | %34,2 | %71,1 | 159 |
| Kayabükü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 | %14,3 | %89,2 | 130 |
| Kerte Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %26,1 | %74,3 | 167 |
| Kutlugelik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 | %34,5 | %84,3 | 70 |
| Mirahor Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %26,0 | %82,2 | 129 |
| Muratbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 | %36,9 | %76,5 | 85 |
| Savaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 | %25,4 | %69,6 | 102 |
| Sümenler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %43,9 | %55,5 | %81,3 | 208 |
| Urva Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 | %22,1 | %64,4 | 118 |
| Uzla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 | %32,9 | %64,9 | 114 |
| Uzunçam Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,3 | %51,2 | %89,3 | 103 |
| Üyükören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %12,4 | %85,4 | 164 |
| Yamanlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,9 | %51,9 | %76,4 | 191 |
| Yukarıaktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 | %15,7 | %79,7 | 64 |
İlgili sonuçlar