Malazgirt 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Malazgirt sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %79,0 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %19,3 ile ikinci; fark 59,6 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%45,1) 33,9 puan üstünde. 78 mahalle ve köy arasından 74'ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Konakkuran-Ziyaret Mahallesi (%97,6); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karıncalı Köyü (%91,3). Katılım %76,3 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Malazgirt 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Malazgirt, Muş, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Malazgirt | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16.067 | %79,0 | %58,9 | %45,1 | +33,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.935 | %19,3 | %39,1 | %49,2 | −29,9 |
| Sinan Oğan | 276 | %1,4 | %1,7 | %5,3 | −3,9 |
| Muharrem İnce | 64 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
Malazgirt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 117 | 27.457 | 20.958 | %76,3 | 20.342 | 616 |
Malazgirt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaksu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 | %10,2 | %75,9 | 667 |
| Adalar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 | %25,4 | %84,2 | 514 |
| Afşin Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 | %14,5 | %80,0 | 160 |
| Ağılbaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 | %5,3 | %73,6 | 159 |
| Akalan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 | %7,1 | %80,9 | 89 |
| Aksungur Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 | %30,9 | %79,9 | 1.242 |
| Aktuzla Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 | %31,8 | %65,4 | 104 |
| Alikalkan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 | %19,6 | %68,9 | 90 |
| Alişan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 | %33,5 | %78,4 | 523 |
| Altuntaş Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 | %22,0 | %83,0 | 223 |
| Alyar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %38,3 | %55,3 | %108,9 | 45 |
| Aradere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 | %14,6 | %82,7 | 52 |
| Arslankaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 | %14,7 | %76,0 | 404 |
| Aşağıkıcık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 | %13,6 | %75,0 | 80 |
| Aynalıhoca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 | %41,0 | %70,9 | 199 |
| Bahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 | %11,6 | %67,7 | 201 |
| Balkaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 | %12,3 | %75,0 | 156 |
| Beşçatak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,7 | %20,8 | %83,2 | 489 |
| Beşdam Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 | %30,2 | %67,8 | 211 |
| Beypınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 | %11,4 | %74,5 | 110 |
| Bostankaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 | %7,8 | %74,9 | 267 |
| Boyçapkın Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 | %9,2 | %69,9 | 439 |
| Çayırdere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 | %4,3 | %78,8 | 655 |
| Çiçekveren Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 | %15,0 | %70,7 | 365 |
| Danışmentgazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 | %22,2 | %77,5 | 1.229 |
| Dirimpınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 | %8,4 | %91,2 | 137 |
| Doğantaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 | %19,8 | %77,4 | 137 |
| Dolabaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 | %13,7 | %87,4 | 143 |
| Erence Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 | %26,8 | %81,4 | 145 |
| Güleç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 | %12,7 | %78,9 | 90 |
| Gülkoru Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 | %17,8 | %73,2 | 900 |
| Hancağız Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 | %8,2 | %88,3 | 128 |
| Hasanpaşa Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 | %13,2 | %68,8 | 445 |
| Hasretpınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 | %13,7 | %76,5 | 537 |
| İyikomşu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 | %4,2 | %72,6 | 533 |
| Karaali Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 | %9,4 | %67,6 | 278 |
| Karahasan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 | %46,5 | %68,9 | 238 |
| Karakaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 | %18,9 | %81,3 | 332 |
| Karakoç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,9 | %46,5 | %65,7 | 108 |
| Kardeşler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 | %46,6 | %85,8 | 113 |
| Karıncalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %7,5 | %91,3 | %86,0 | 93 |
| Kazgöl Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 | %4,7 | %69,9 | 183 |
| Kılıççı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 | %28,2 | %67,3 | 251 |
| Kızılyusuf Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 | %49,0 | %75,8 | 132 |
| Koçali Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 | %21,1 | %80,4 | 97 |
| Konakkuran-Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 | %7,8 | %72,0 | 328 |
| Konakkuran-Murat Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 | %7,6 | %81,8 | 192 |
| Konakkuran-Yeni Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 | %3,6 | %84,0 | 100 |
| Konakkuran-Ziyaret Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 | %1,4 | %79,5 | 268 |
| Kulcak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 | %29,2 | %75,6 | 86 |
| Mağalcık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 | %30,8 | %90,8 | 76 |
| Mengüçgazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 | %34,1 | %73,4 | 2.175 |
| Mezraaköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 | %5,0 | %78,3 | 337 |
| Mollabaki Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 | %5,0 | %75,5 | 298 |
| Molladerman Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 | %13,3 | %79,7 | 222 |
| Murat Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 | %19,7 | %83,2 | 578 |
| Muratkolu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 | %54,8 | %91,5 | 47 |
| Nurettin Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 | %8,1 | %81,3 | 572 |
| Oğuzhan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 | %25,3 | %69,4 | 248 |
| Okçuhan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 | %19,8 | %74,5 | 377 |
| Örenşar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 | %16,7 | %63,7 | 251 |
| Saftekingazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,9 | %16,5 | %77,6 | 1.363 |
| Saltukgazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 | %20,0 | %76,7 | 1.866 |
| Sarıdavut Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 | %8,7 | %77,7 | 282 |
| Selçuklu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 | %23,0 | %76,3 | 1.390 |
| Selekutlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 | %8,8 | %77,5 | 227 |
| Sırtdüzü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,7 | %63,6 | %61,7 | 94 |
| Söğütlü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 | %17,5 | %90,0 | 70 |
| Şekerbulak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 | %28,8 | %71,4 | 483 |
| Tatargazi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 | %5,0 | %82,5 | 441 |
| Tatlıca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 | %3,9 | %82,1 | 224 |
| Tıkızlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 | %36,0 | %78,6 | 117 |
| Uyanık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 | %7,4 | %82,4 | 85 |
| Yapraklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 | %21,4 | %91,3 | 46 |
| Yaramış Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 | %6,1 | %64,9 | 447 |
| Yolgözler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 | %14,3 | %66,2 | 216 |
| Yukarıkıcık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 | %10,0 | %85,4 | 82 |
| Yurtseven Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 | %17,0 | %84,1 | 176 |
İlgili sonuçlar