Kalkandere 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Kalkandere sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %80,3 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %16,3 ile ikinci; fark 64,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%49,2) 31,0 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 34'ünde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Hurmalık Köyü (%96,0); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Aksu Mahallesi (%37,3). Katılım %88,1 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kalkandere 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Kalkandere, Rize, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Kalkandere | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.892 | %80,3 | %72,8 | %49,2 | +31,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.396 | %16,3 | %22,0 | %45,1 | −28,8 |
| Sinan Oğan | 262 | %3,1 | %4,8 | %5,3 | −2,2 |
| Muharrem İnce | 35 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | −0,0 |
Kalkandere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 9.927 | 8.749 | %88,1 | 8.585 | 164 |
Kalkandere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 | %17,9 | %90,8 | 119 |
| Aksu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 | %37,3 | %91,1 | 595 |
| Aşağı Tatlısu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 | %16,7 | %86,8 | 440 |
| Cevizlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %13,2 | %90,1 | 313 |
| Çağlayan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 | %13,5 | %86,8 | 364 |
| Çayırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 | %4,8 | %87,9 | 363 |
| Dağdibi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 | %16,2 | %86,1 | 368 |
| Dülgerli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %10,3 | %88,4 | 318 |
| Esendere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 | %4,8 | %72,0 | 118 |
| Esentepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %13,5 | %100,0 | 38 |
| Fındıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 | %19,7 | %87,4 | 334 |
| Geçitli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 | %6,1 | %96,5 | 86 |
| Hurmalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 | %3,5 | %88,4 | 199 |
| Hüseyinhoca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %12,0 | %87,9 | 289 |
| İnciköy | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 | %17,5 | %89,3 | 290 |
| Kayabaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %6,8 | %91,9 | 148 |
| Kızıltoprak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 | %17,5 | %89,6 | 680 |
| Kuruköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 | %16,2 | %82,3 | 537 |
| Medrese Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 | %23,0 | %86,4 | 535 |
| Ormanlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 | %6,4 | %90,3 | 750 |
| Pınarköy | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 | %10,4 | %91,8 | 244 |
| Seyrantepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 | %16,0 | %86,4 | 125 |
| Soğuksu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 | %7,4 | %88,7 | 62 |
| Soğuksu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 | %36,9 | %88,0 | 301 |
| Taşçılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 | %15,8 | %83,6 | 183 |
| Ünalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 | %5,1 | %89,9 | 198 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 | %20,9 | %93,4 | 183 |
| Yenigeçitli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 | %7,1 | %91,5 | 94 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %15,0 | %95,2 | 63 |
| Yeşilköy | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 | %8,4 | %74,5 | 212 |
| Yokuşlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 | %29,9 | %85,2 | 210 |
| Yolbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 | %11,2 | %90,0 | 723 |
| Yukarı Tatlısu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 | %29,9 | %88,0 | 317 |
| Yumurtatepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 | %17,5 | %95,3 | 128 |
İlgili sonuçlar