Başağaç Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Başağaç Mahallesi sonuçlarında İYİ Parti %35,4 ile birinci, AK Parti %28,9 ile ikinci; fark 6,5 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%9,8) 25,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,3 (+5,4 puan). İYİ Parti oy oranında Beypazarı ilçesindeki 78 mahalle ve köy arasında 14'üncü sırada. 17 sandık, 5.753 kayıtlı seçmen. Katılım %92,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Başağaç Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Başağaç Mahallesi, Beypazarı, Ankara, Türkiye karşılaştırması
PartiOyBaşağaç MahallesiBeypazarıAnkaraTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
İYİ Parti1.863%35,4%28,4%13,0%9,8+25,6
AK Parti1.519%28,9%34,9%31,8%34,9−6,1
MHP805%15,3%15,0%10,1%9,9+5,4
CHP556%10,6%10,7%30,6%25,2−14,6
Zafer Partisi155%2,9%2,2%3,4%2,3+0,7
Yeniden Refah135%2,6%2,2%2,7%2,8−0,3
BBP55%1,0%0,8%1,3%1,0+0,1
Memleket42%0,8%0,7%1,0%0,9−0,1
TİP39%0,7%0,5%1,2%1,7−1,0
Yeşil Sol Parti12%0,2%1,9%2,9%8,8−8,6
AP11%0,2%0,3%0,2%0,2+0,0
Millet6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP5%0,1%0,3%0,1%0,1−0,0
Genç Parti4%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKP1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
AB1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
SOL Parti1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
GBP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,1%0,0%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Başağaç Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
175.7535.342%92,95.26577

Beypazarı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler