Kumluca 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kumluca sonuçlarında AK Parti %32,9 ile birinci, CHP %25,9 ile ikinci; fark 7,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 2,0 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,5 (+5,6 puan). 41 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Büyükalan Mahallesi (%53,3); CHP en güçlü Toptaş Mahallesi (%58,2). Katılım %91,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kumluca 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kumluca, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kumluca | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 16.382 | %32,9 | %28,2 | %34,9 | −2,0 |
| CHP | 12.883 | %25,9 | %32,3 | %25,2 | +0,7 |
| MHP | 7.705 | %15,5 | %9,9 | %9,9 | +5,6 |
| İYİ Parti | 5.611 | %11,3 | %11,4 | %9,8 | +1,5 |
| Yeşil Sol Parti | 1.543 | %3,1 | %4,7 | %8,8 | −5,7 |
| TİP | 1.528 | %3,1 | %4,6 | %1,7 | +1,4 |
| Zafer Partisi | 1.234 | %2,5 | %2,8 | %2,3 | +0,2 |
| Memleket | 630 | %1,3 | %1,3 | %0,9 | +0,3 |
| Yeniden Refah | 619 | %1,2 | %1,2 | %2,8 | −1,6 |
| BBP | 248 | %0,5 | %0,7 | %1,0 | −0,5 |
| AP | 182 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Genç Parti | 140 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 81 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| ANAP | 54 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 44 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 43 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 42 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB | 36 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 34 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Milli Yol | 15 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| TKH | 13 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 9 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Kumluca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 169 | 55.570 | 51.041 | %91,8 | 49.739 | 1.302 |
Kumluca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adrasan Mahallesi | CHP | %27,8 | %38,7 | %91,3 | 2.155 |
| Altınyaka Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %25,7 | %91,1 | 213 |
| Bağlık Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %24,6 | %90,7 | 4.472 |
| Belen Mahallesi | CHP | %29,9 | %42,3 | %91,0 | 335 |
| Beşikçi Mahallesi | CHP | %22,2 | %47,1 | %92,5 | 456 |
| Beykonak Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %16,7 | %90,7 | 3.923 |
| Büyükalan Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %17,1 | %89,8 | 176 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %22,6 | %94,0 | 1.339 |
| Çaltı Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %31,9 | %91,4 | 185 |
| Çayiçi Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %15,5 | %93,1 | 174 |
| Dereköy Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %20,2 | %82,8 | 145 |
| Ellinci Yıl Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %22,1 | %93,6 | 857 |
| Erentepe Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %22,0 | %95,1 | 566 |
| Eskicami Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %25,6 | %92,4 | 2.448 |
| Göksu Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %21,0 | %92,7 | 1.498 |
| Gölcük Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %21,3 | %88,0 | 167 |
| Güzören Mahallesi | CHP | %28,4 | %32,4 | %95,0 | 438 |
| Hacıveliler Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %16,9 | %91,9 | 1.854 |
| Hızırkahya Mahallesi | CHP | %18,1 | %49,1 | %94,8 | 618 |
| İncircik Mahallesi | CHP | %34,5 | %42,0 | %97,1 | 275 |
| Karacaağaç Mahallesi | CHP | %27,3 | %28,9 | %89,7 | 213 |
| Karacaören Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %22,3 | %93,4 | 595 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %25,5 | %91,3 | 2.819 |
| Kasapçayırı Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %23,1 | %92,2 | 946 |
| Kavakköy Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %16,0 | %92,1 | 505 |
| Kum Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %19,8 | %92,1 | 1.858 |
| Kuzca Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %28,9 | %93,2 | 266 |
| Mavikent Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %33,6 | %92,5 | 5.349 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %25,3 | %91,2 | 3.228 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %28,3 | %27,0 | %91,5 | 2.545 |
| Narenciye Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %26,9 | %92,0 | 1.716 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %18,0 | %96,1 | 439 |
| Salur Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %22,1 | %90,2 | 1.559 |
| Sarıcasu Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %17,0 | %91,9 | 1.978 |
| Sarıkavak Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %15,7 | %94,0 | 420 |
| Temel Eğitim Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %24,5 | %92,1 | 2.575 |
| Toptaş Mahallesi | CHP | %12,5 | %58,2 | %92,9 | 665 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %21,5 | %32,3 | %89,9 | 975 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %26,4 | %91,4 | 4.345 |
| Yenikışla Mahallesi | MHP | %24,5 | %25,5 | %87,5 | 136 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %14,2 | %100,0 | 144 |
İlgili sonuçlar