Sarılar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Sarılar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %33,9 ile birinci, CHP %25,9 ile ikinci; fark 8,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 1,0 puan altında. AK Parti oy oranında Manavgat ilçesindeki 106 mahalle ve köy arasında 37'nci sırada. 52 sandık, 19.194 kayıtlı seçmen. Katılım %88,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Sarılar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sarılar Mahallesi, Manavgat, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOySarılar MahallesiManavgatAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti5.617%33,9%29,4%28,2%34,9−1,0
CHP4.297%25,9%31,5%32,3%25,2+0,8
MHP2.088%12,6%12,4%9,9%9,9+2,7
İYİ Parti1.306%7,9%10,2%11,4%9,8−1,9
Yeşil Sol Parti975%5,9%3,2%4,7%8,8−2,9
TİP588%3,5%3,7%4,6%1,7+1,8
Zafer Partisi567%3,4%3,1%2,8%2,3+1,2
Memleket304%1,8%1,7%1,3%0,9+0,9
Yeniden Refah272%1,6%1,2%1,2%2,8−1,2
BBP88%0,5%0,5%0,7%1,0−0,5
Genç Parti73%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
AP44%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
Millet23%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti23%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP21%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
ANAP21%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP20%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TKH12%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB8%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol7%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
HKP4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
YP4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Sarılar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5219.19416.963%88,416.568395

Manavgat ilçesindeki diğer mahalle ve köyler