Çamlık Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Çamlık Mahallesi sonuçlarında CHP %32,0 ile birinci, AK Parti %31,5 ile ikinci; fark 0,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 6,8 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,6 (+5,7 puan). CHP oy oranında Artvin Merkez ilçesindeki 43 mahalle ve köy arasında 21'inci sırada. 8 sandık, 2.754 kayıtlı seçmen. Katılım %92,2 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlık Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çamlık Mahallesi, Artvin Merkez, Artvin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇamlık MahallesiArtvin MerkezArtvinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP788%32,0%29,9%29,7%25,2+6,8
AK Parti777%31,5%31,4%36,6%34,9−3,4
İYİ Parti383%15,6%13,3%13,2%9,8+5,7
MHP265%10,8%15,1%9,5%9,9+0,8
Yeniden Refah73%3,0%2,7%2,4%2,8+0,1
TİP38%1,5%1,0%1,5%1,7−0,2
TKP26%1,1%1,0%0,4%0,1+0,9
Zafer Partisi25%1,0%1,2%1,2%2,3−1,3
Memleket21%0,9%0,9%1,2%0,9−0,1
Yeşil Sol Parti11%0,4%0,7%0,9%8,8−8,3
AP9%0,4%0,3%0,4%0,2+0,2
SOL Parti7%0,3%0,3%0,4%0,1+0,1
BBP6%0,2%0,5%0,4%1,0−0,7
ANAP3%0,1%0,2%0,4%0,1−0,0
GBP3%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
HKP2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Çamlık Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.7542.539%92,22.46376

Artvin Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler