Murgul 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Murgul sonuçlarında AK Parti %34,2 ile birinci, CHP %26,3 ile ikinci; fark 7,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 0,7 puan altında. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,1 (+6,3 puan). 12 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çimenli Köyü (%49,4); CHP en güçlü Küre Köyü (%45,2). Katılım %88,1 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Murgul 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Murgul, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Murgul | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.374 | %34,2 | %36,6 | %34,9 | −0,7 |
| CHP | 1.056 | %26,3 | %29,7 | %25,2 | +1,1 |
| İYİ Parti | 646 | %16,1 | %13,2 | %9,8 | +6,3 |
| MHP | 507 | %12,6 | %9,5 | %9,9 | +2,7 |
| Yeniden Refah | 105 | %2,6 | %2,4 | %2,8 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 36 | %0,9 | %1,2 | %2,3 | −1,4 |
| TİP | 30 | %0,7 | %1,5 | %1,7 | −1,0 |
| Memleket | 17 | %0,4 | %1,2 | %0,9 | −0,5 |
| ANAP | 12 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| AP | 11 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 10 | %0,2 | %0,4 | %1,0 | −0,7 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,4 | %0,1 | +0,0 |
| Genç Parti | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 3 | %0,1 | %0,9 | %8,8 | −8,7 |
| HKP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 1 | %0,0 | %0,4 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Murgul seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 4.657 | 4.102 | %88,1 | 4.014 | 88 |
Murgul mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akantaş Köyü | AK Parti | %40,8 | %17,7 | %93,7 | 142 |
| Ardıçlı Köyü | CHP | %25,0 | %30,0 | %89,6 | 67 |
| Başköy | CHP | %30,2 | %33,1 | %90,3 | 155 |
| Çimenli Köyü | AK Parti | %49,4 | %23,5 | %96,5 | 86 |
| Damar Köyü | AK Parti | %32,9 | %28,3 | %89,0 | 401 |
| Erenköy | AK Parti | %48,8 | %25,6 | %94,6 | 92 |
| Kabaca Köyü | İYİ Parti | %17,9 | %20,9 | %97,2 | 72 |
| Korucular Köyü | CHP | %20,2 | %35,3 | %87,1 | 139 |
| Küre Köyü | CHP | %26,2 | %45,2 | %96,6 | 87 |
| Küre Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %25,6 | %86,4 | 3.159 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %48,0 | %8,8 | %92,7 | 137 |
| Petek Köyü | CHP | %33,3 | %36,9 | %93,3 | 120 |
İlgili sonuçlar