Yeni Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yeni Mahallesi sonuçlarında CHP %33,9 ile birinci, AK Parti %28,7 ile ikinci; fark 5,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 8,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,8 (+8,0 puan). CHP oy oranında Marmara ilçesindeki 14 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 2 sandık, 479 kayıtlı seçmen. Katılım %86,2 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Yeni Mahallesi | Marmara | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 137 | %33,9 | %32,9 | %31,3 | %25,2 | +8,7 |
| AK Parti | 116 | %28,7 | %31,3 | %34,0 | %34,9 | −6,2 |
| İYİ Parti | 72 | %17,8 | %13,2 | %14,8 | %9,8 | +8,0 |
| MHP | 24 | %5,9 | %9,0 | %8,0 | %9,9 | −4,0 |
| Zafer Partisi | 14 | %3,5 | %1,8 | %2,1 | %2,3 | +1,2 |
| TİP | 14 | %3,5 | %1,4 | %1,2 | %1,7 | +1,8 |
| Yeniden Refah | 8 | %2,0 | %1,2 | %2,1 | %2,8 | −0,9 |
| Yeşil Sol Parti | 7 | %1,7 | %5,0 | %2,0 | %8,8 | −7,0 |
| Memleket | 3 | %0,7 | %1,0 | %1,2 | %0,9 | −0,2 |
| BBP | 2 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | %1,0 | −0,5 |
| AP | 2 | %0,5 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| Genç Parti | 1 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 479 | 413 | %86,2 | 404 | 9 |
Marmara ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Yeni Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Marmara sonuçları
- Abroz Mahallesi seçim sonuçları
- Asmalı Mahallesi seçim sonuçları
- Avşa Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Çınarlı Mahallesi seçim sonuçları
- Deniz Mahallesi seçim sonuçları
- Ekinlik Mahallesi seçim sonuçları
- Gündoğdu Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Okullar Mahallesi seçim sonuçları
- Saraylar Mahallesi seçim sonuçları
- Topağaç Mahallesi seçim sonuçları
- Yiğitler Mahallesi seçim sonuçları
- Balıkesir sonuçları
- Türkiye geneli 2023 Milletvekili Seçimi