Ulus 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ulus sonuçlarında AK Parti %45,2 ile birinci, CHP %22,8 ile ikinci; fark 22,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 10,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,8 (+12,8 puan). 81 mahalle ve köy arasından 65'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Üçsaray Köyü (%69,6); CHP en güçlü Abdipaşa-Kadıoğlu Mahallesi (%46,9). Katılım %88,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulus 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ulus, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulus | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.896 | %45,2 | %36,0 | %34,9 | +10,2 |
| CHP | 3.485 | %22,8 | %31,7 | %25,2 | −2,3 |
| MHP | 3.475 | %22,8 | %23,5 | %9,9 | +12,8 |
| Yeniden Refah | 249 | %1,6 | %1,8 | %2,8 | −1,2 |
| Zafer Partisi | 156 | %1,0 | %1,5 | %2,3 | −1,2 |
| AP | 109 | %0,7 | %0,5 | %0,2 | +0,5 |
| BBP | 105 | %0,7 | %0,5 | %1,0 | −0,3 |
| AB | 83 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,5 |
| ANAP | 74 | %0,5 | %0,4 | %0,1 | +0,4 |
| HAK-PAR | 70 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| Memleket | 67 | %0,4 | %0,9 | %0,9 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 49 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 40 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| TKP | 39 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 37 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 33 | %0,2 | %0,3 | %8,8 | −8,6 |
| Genç Parti | 31 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| TKH | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| GBP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| YP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Ulus seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 100 | 18.392 | 16.181 | %88,0 | 15.265 | 916 |
Ulus mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdipaşa-Derecik Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %21,9 | %89,1 | 470 |
| Abdipaşa-Kadıoğlu Mahallesi | CHP | %26,0 | %46,9 | %89,6 | 115 |
| Abdipaşa-Karadiken Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %18,8 | %100,0 | 49 |
| Abdipaşa-Ulupınar Mahallesi | CHP | %26,0 | %45,5 | %86,1 | 194 |
| Abdipaşa-Yeşilpazar Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %22,6 | %86,7 | 1.333 |
| Abdurrahman Köyü | AK Parti | %53,8 | %17,6 | %93,8 | 144 |
| Ağaköy | AK Parti | %46,5 | %23,6 | %89,6 | 297 |
| Akörensöküler Köyü | AK Parti | %45,6 | %12,0 | %85,9 | 276 |
| Aktaş Köyü | AK Parti | %47,2 | %29,2 | %93,0 | 100 |
| Alıçlı Köyü | AK Parti | %55,7 | %21,5 | %83,2 | 107 |
| Alpı Köyü | AK Parti | %63,5 | %9,6 | %85,5 | 62 |
| Arpacık Köyü | AK Parti | %53,4 | %31,9 | %87,8 | 139 |
| Aşağıçamlı Köyü | AK Parti | %63,2 | %12,3 | %79,4 | 141 |
| Aşağıçerçi Köyü | CHP | %36,7 | %38,5 | %92,9 | 198 |
| Aşağıdere Köyü | AK Parti | %53,7 | %20,1 | %88,1 | 177 |
| Aşağıemirce Köyü | CHP | %28,6 | %40,0 | %98,6 | 74 |
| Aşağıköy | AK Parti | %47,2 | %23,2 | %83,4 | 289 |
| Bağdatlı Köyü | AK Parti | %49,1 | %22,6 | %94,1 | 118 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %58,9 | %14,3 | %103,4 | 58 |
| Balıcak Köyü | AK Parti | %52,4 | %23,8 | %94,0 | 168 |
| Buğurlar Köyü | AK Parti | %34,6 | %34,0 | %88,7 | 195 |
| Ceyüpler Köyü | AK Parti | %60,0 | %8,7 | %84,1 | 145 |
| Çavuşköy | AK Parti | %50,8 | %15,6 | %95,2 | 146 |
| Çerde Köyü | MHP | %33,3 | %6,7 | %88,4 | 155 |
| Çubukbeli Köyü | AK Parti | %51,7 | %26,7 | %92,2 | 77 |
| Çubuklu Köyü | AK Parti | %48,9 | %11,4 | %84,9 | 304 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %53,6 | %12,1 | %86,1 | 180 |
| Dibektaş Köyü | AK Parti | %59,2 | %9,6 | %93,9 | 179 |
| Dodurga Köyü | AK Parti | %36,6 | %33,6 | %89,3 | 159 |
| Doğanköy | AK Parti | %56,3 | %21,5 | %86,6 | 164 |
| Dorucaşahinci Köyü | AK Parti | %49,2 | %14,8 | %82,3 | 79 |
| Döngeller Köyü | AK Parti | %56,3 | %16,9 | %88,9 | 190 |
| Dörekler Köyü | AK Parti | %48,5 | %16,5 | %92,0 | 112 |
| Düzköy | AK Parti | %63,3 | %10,0 | %88,2 | 110 |
| Eldeş Köyü | CHP | %35,0 | %35,4 | %85,5 | 317 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %50,0 | %22,5 | %80,8 | 104 |
| Eseler Köyü | AK Parti | %54,3 | %22,3 | %91,5 | 213 |
| Gökpınar Köyü | AK Parti | %50,0 | %16,7 | %88,9 | 81 |
| Güneyören Köyü | AK Parti | %35,5 | %33,5 | %82,3 | 203 |
| Hasanören Köyü | AK Parti | %48,4 | %20,9 | %87,0 | 108 |
| Hisarköy | AK Parti | %53,8 | %10,3 | %87,5 | 360 |
| Hocaköy | AK Parti | %36,0 | %36,0 | %86,7 | 210 |
| Isırganlı Köyü | AK Parti | %41,3 | %20,6 | %87,2 | 78 |
| İbrahimderesi Köyü | AK Parti | %43,2 | %12,9 | %87,0 | 200 |
| İğneciler Köyü | AK Parti | %58,9 | %14,6 | %91,4 | 175 |
| İnceçam Köyü | AK Parti | %43,1 | %21,8 | %91,0 | 221 |
| Kadıköy | AK Parti | %61,3 | %16,7 | %85,7 | 189 |
| Kaldırım Mahallesi | CHP | %35,4 | %43,5 | %85,1 | 1.336 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %51,2 | %28,0 | %84,3 | 102 |
| Karahasan Köyü | AK Parti | %47,0 | %26,0 | %88,5 | 122 |
| Karakışla Köyü | AK Parti | %44,3 | %21,5 | %85,1 | 94 |
| Kasımlar Mahallesi | CHP | %34,1 | %44,9 | %94,3 | 194 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %33,9 | %30,3 | %91,6 | 119 |
| Keçideresi Köyü | AK Parti | %43,9 | %37,8 | %91,4 | 174 |
| Kıyıklar Köyü | AK Parti | %54,2 | %10,4 | %84,6 | 117 |
| Kızıllar Köyü | AK Parti | %53,7 | %13,7 | %85,4 | 281 |
| Kirazcık Köyü | AK Parti | %57,4 | %8,8 | %95,1 | 81 |
| Kirsinler Köyü | AK Parti | %53,4 | %4,9 | %86,4 | 369 |
| Konak Köyü | MHP | %38,8 | %12,2 | %89,8 | 166 |
| Konuklu Köyü | AK Parti | %62,7 | %14,5 | %88,0 | 192 |
| Kozanlı Köyü | AK Parti | %40,8 | %32,7 | %77,8 | 72 |
| Köklü Köyü | AK Parti | %62,7 | %20,9 | %82,8 | 87 |
| Kumluca-Kavaklıkaldırım Mahallesi | MHP | %33,6 | %20,8 | %90,7 | 172 |
| Kumluca-Merkez Mahallesi | MHP | %36,0 | %20,4 | %88,6 | 980 |
| Kumluca-Yeni Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %13,1 | %88,4 | 553 |
| Küllü Köyü | AK Parti | %54,5 | %29,5 | %90,1 | 242 |
| Mezgeller Mahallesi | CHP | %40,1 | %42,0 | %88,6 | 633 |
| Öncüler Köyü | AK Parti | %56,5 | %15,9 | %108,7 | 69 |
| Samat Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %30,3 | %88,2 | 688 |
| Sarıfasıl Köyü | MHP | %33,8 | %17,3 | %76,5 | 187 |
| Sarnıç Köyü | MHP | %31,8 | %24,3 | %93,1 | 174 |
| Saz Mahallesi | CHP | %28,6 | %32,1 | %94,3 | 122 |
| Şirinler Köyü | AK Parti | %65,9 | %18,7 | %76,8 | 142 |
| Ulukaya Köyü | AK Parti | %57,7 | %9,0 | %86,0 | 136 |
| Uluköy | AK Parti | %60,7 | %3,0 | %88,9 | 316 |
| Üçsaray Köyü | AK Parti | %69,6 | %10,8 | %85,9 | 185 |
| Yenikışla Köyü | MHP | %33,6 | %4,3 | %97,4 | 151 |
| Yeniköy | AK Parti | %54,1 | %11,8 | %80,2 | 111 |
| Yılanlar Köyü | AK Parti | %47,1 | %18,1 | %95,5 | 242 |
| Yukarıdere Köyü | AK Parti | %37,5 | %26,9 | %76,1 | 155 |
| Zafer Köyü | AK Parti | %63,5 | %6,4 | %91,0 | 465 |
İlgili sonuçlar