Tabaklar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Tabaklar Mahallesi sonuçlarında CHP %37,2 ile birinci, AK Parti %25,8 ile ikinci; fark 11,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 12,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,2 (+5,2 puan). CHP oy oranında Bolu Merkez ilçesindeki 156 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 14 sandık, 4.973 kayıtlı seçmen. Katılım %87,1 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tabaklar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Tabaklar Mahallesi, Bolu Merkez, Bolu, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTabaklar MahallesiBolu MerkezBoluTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.584%37,2%25,8%21,6%25,2+12,1
AK Parti1.099%25,8%31,8%36,3%34,9−9,1
MHP645%15,2%22,5%23,4%9,9+5,2
İYİ Parti412%9,7%8,4%7,5%9,8−0,1
Zafer Partisi114%2,7%2,3%1,9%2,3+0,4
Yeniden Refah96%2,3%3,1%3,2%2,8−0,6
Memleket62%1,5%1,2%1,0%0,9+0,5
TİP57%1,3%0,7%0,5%1,7−0,4
Yeşil Sol Parti38%0,9%1,1%0,8%8,8−7,9
BBP22%0,5%0,5%0,8%1,0−0,5
Genç Parti18%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
AP10%0,2%0,3%0,4%0,2+0,0
ANAP10%0,2%0,3%0,3%0,1+0,1
AB9%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
SOL Parti8%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
TKP7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Tabaklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.9734.332%87,14.25478

Bolu Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler