Kıbrıscık 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kıbrıscık sonuçlarında CHP %39,5 ile birinci, AK Parti %34,5 ile ikinci; fark 5,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 14,3 puan üstünde. 24 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Yazıca Köyü (%67,3); AK Parti en güçlü Geriş Köyü (%62,5). Katılım %88,8 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kıbrıscık 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kıbrıscık, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kıbrıscık | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 849 | %39,5 | %21,6 | %25,2 | +14,3 |
| AK Parti | 742 | %34,5 | %36,3 | %34,9 | −0,4 |
| MHP | 272 | %12,7 | %23,4 | %9,9 | +2,7 |
| İYİ Parti | 128 | %6,0 | %7,5 | %9,8 | −3,9 |
| Zafer Partisi | 27 | %1,3 | %1,9 | %2,3 | −1,0 |
| Memleket | 17 | %0,8 | %1,0 | %0,9 | −0,1 |
| TİP | 17 | %0,8 | %0,5 | %1,7 | −0,9 |
| Yeniden Refah | 14 | %0,7 | %3,2 | %2,8 | −2,2 |
| Yeşil Sol Parti | 8 | %0,4 | %0,8 | %8,8 | −8,4 |
| AP | 8 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| AB | 7 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| BBP | 6 | %0,3 | %0,8 | %1,0 | −0,7 |
| ANAP | 6 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Genç Parti | 4 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Kıbrıscık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 2.546 | 2.261 | %88,8 | 2.149 | 112 |
Kıbrıscık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanhimmetler Köyü | AK Parti | %28,3 | %43,3 | %88,5 | 78 |
| Alemdar Köyü | CHP | %40,8 | %22,4 | %85,8 | 183 |
| Balı Köyü | AK Parti | %23,8 | %61,9 | %104,3 | 23 |
| Belen Köyü | AK Parti | %3,6 | %60,4 | %89,6 | 125 |
| Borucak Köyü | AK Parti | %23,5 | %52,9 | %97,2 | 36 |
| Bölücekkaya Köyü | CHP | %61,0 | %25,4 | %101,7 | 59 |
| Çökeler Köyü | AK Parti | %32,3 | %41,9 | %92,0 | 75 |
| Deveci Köyü | AK Parti | %41,5 | %43,9 | %97,6 | 42 |
| Deveören Köyü | CHP | %48,3 | %32,9 | %91,3 | 161 |
| Dokumacılar Köyü | AK Parti | %19,0 | %38,1 | %95,8 | 24 |
| Geriş Köyü | AK Parti | %15,6 | %62,5 | %93,7 | 79 |
| Karacaören Köyü | CHP | %63,9 | %13,1 | %89,7 | 68 |
| Karadoğan Mahallesi | CHP | %47,3 | %24,1 | %88,1 | 260 |
| Karaköy | AK Parti | %13,2 | %62,0 | %82,0 | 172 |
| Kılkara Köyü | AK Parti | %25,0 | %47,9 | %94,3 | 53 |
| Kızılcaören Köyü | AK Parti | %22,2 | %59,3 | %103,8 | 26 |
| Kökez Köyü | AK Parti | %32,9 | %47,1 | %89,7 | 78 |
| Köroğlu Mahallesi | CHP | %48,3 | %25,7 | %83,6 | 579 |
| Köseler Köyü | CHP | %54,7 | %25,3 | %92,6 | 81 |
| Kuzca Köyü | AK Parti | %13,0 | %56,5 | %81,0 | 63 |
| Nadas Köyü | CHP | %58,5 | %7,3 | %91,3 | 46 |
| Sarıkaya Köyü | CHP | %33,3 | %30,7 | %90,6 | 85 |
| Taşlık Köyü | CHP | %35,3 | %26,5 | %97,3 | 37 |
| Yazıca Köyü | CHP | %67,3 | %20,2 | %94,7 | 113 |
İlgili sonuçlar