Ortabağlar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Ortabağlar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %42,8 ile birinci, CHP %21,4 ile ikinci; fark 21,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 7,8 puan üstünde. AK Parti oy oranında Yıldırım ilçesindeki 71 mahalle ve köy arasında 38'inci sırada. 31 sandık, 11.589 kayıtlı seçmen. Katılım %90,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ortabağlar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ortabağlar Mahallesi, Yıldırım, Bursa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyOrtabağlar MahallesiYıldırımBursaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti4.400%42,8%43,3%38,5%34,9+7,8
CHP2.203%21,4%18,8%24,1%25,2−3,8
İYİ Parti1.056%10,3%9,1%12,0%9,8+0,5
MHP952%9,3%8,2%8,4%9,9−0,7
Zafer Partisi507%4,9%4,0%3,7%2,3+2,7
Yeniden Refah417%4,1%4,3%3,6%2,8+1,2
Yeşil Sol Parti204%2,0%7,9%4,3%8,8−6,8
Memleket194%1,9%1,3%1,3%0,9+1,0
BBP98%1,0%0,8%0,8%1,0−0,0
AP31%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
Genç Parti30%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
Millet21%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
ANAP19%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
TKP13%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH6%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Ortabağlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3111.58910.528%90,810.285243

Yıldırım ilçesindeki diğer mahalle ve köyler