Cevat Paşa Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Cevat Paşa Mahallesi sonuçlarında CHP %49,8 ile birinci, İYİ Parti %21,2 ile ikinci; fark 28,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 24,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,2 (+11,4 puan). CHP oy oranında Çanakkale Merkez ilçesindeki 62 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 47 sandık, 16.475 kayıtlı seçmen. Katılım %90,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cevat Paşa Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Cevat Paşa Mahallesi, Çanakkale Merkez, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCevat Paşa MahallesiÇanakkale MerkezÇanakkaleTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP7.338%49,8%41,8%35,3%25,2+24,6
İYİ Parti3.126%21,2%20,8%16,6%9,8+11,4
AK Parti2.387%16,2%22,3%31,4%34,9−18,7
MHP486%3,3%3,8%6,4%9,9−6,6
TİP372%2,5%2,0%1,2%1,7+0,8
Zafer Partisi301%2,0%2,3%2,0%2,3−0,2
Yeşil Sol Parti174%1,2%2,6%1,9%8,8−7,6
Memleket141%1,0%1,1%1,1%0,9+0,0
Yeniden Refah77%0,5%0,7%1,0%2,8−2,3
TKP38%0,3%0,2%0,1%0,1+0,1
Genç Parti36%0,2%0,3%0,3%0,2+0,0
AP23%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
BBP20%0,1%0,4%0,4%1,0−0,8
ANAP19%0,1%0,1%0,2%0,1+0,0
GBP15%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Vatan Partisi13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB12%0,1%0,1%0,2%0,1+0,0
TKH12%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
SOL Parti11%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP6%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Cevat Paşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4716.47514.886%90,414.729157

Çanakkale Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler