Servergazi Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Servergazi Mahallesi sonuçlarında CHP %48,2 ile birinci, AK Parti %19,2 ile ikinci; fark 29,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 23,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,7 (+8,9 puan). CHP oy oranında Merkezefendi ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 27 sandık, 9.412 kayıtlı seçmen. Katılım %95,1 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Servergazi Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Servergazi Mahallesi, Merkezefendi, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyServergazi MahallesiMerkezefendiDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.271%48,2%33,7%31,8%25,2+23,0
AK Parti1.699%19,2%30,6%33,3%34,9−15,8
İYİ Parti1.661%18,7%14,7%14,3%9,8+8,9
MHP386%4,4%7,0%8,3%9,9−5,6
Zafer Partisi186%2,1%2,8%2,6%2,3−0,2
TİP166%1,9%1,2%1,0%1,7+0,2
Memleket99%1,1%1,4%1,4%0,9+0,2
BBP98%1,1%1,2%1,4%1,0+0,1
Yeşil Sol Parti95%1,1%4,2%2,4%8,8−7,7
Yeniden Refah93%1,0%1,4%1,3%2,8−1,8
Millet13%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Genç Parti12%0,1%0,4%0,4%0,2−0,1
TKP8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP5%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
GBP3%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Servergazi Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
279.4128.947%95,18.86087

Merkezefendi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler