Orta Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Orta Mahallesi sonuçlarında CHP %32,6 ile birinci, AK Parti %25,1 ile ikinci; fark 7,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 7,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,5 (+5,6 puan). CHP oy oranında Serinhisar ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 2 sandık, 707 kayıtlı seçmen. Katılım %94,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Orta Mahallesi | Serinhisar | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 210 | %32,6 | %26,3 | %31,8 | %25,2 | +7,4 |
| AK Parti | 162 | %25,1 | %33,0 | %33,3 | %34,9 | −9,8 |
| MHP | 100 | %15,5 | %12,6 | %8,3 | %9,9 | +5,6 |
| İYİ Parti | 95 | %14,7 | %12,6 | %14,3 | %9,8 | +4,9 |
| BBP | 35 | %5,4 | %8,6 | %1,4 | %1,0 | +4,4 |
| Zafer Partisi | 8 | %1,2 | %1,6 | %2,6 | %2,3 | −1,0 |
| Memleket | 6 | %0,9 | %0,9 | %1,4 | %0,9 | +0,0 |
| TİP | 6 | %0,9 | %0,8 | %1,0 | %1,7 | −0,8 |
| Yeşil Sol Parti | 4 | %0,6 | %0,2 | %2,4 | %8,8 | −8,2 |
| Yeniden Refah | 2 | %0,3 | %1,0 | %1,3 | %2,8 | −2,5 |
| Genç Parti | 1 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 1 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 1 | %0,2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 1 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 707 | 669 | %94,6 | 645 | 24 |
Serinhisar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Orta Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Serinhisar sonuçları
- Aşağı Mahallesi seçim sonuçları
- Ayaz Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Kaya Mahallesi seçim sonuçları
- Kocapınar Mahallesi seçim sonuçları
- Pınarcık Mahallesi seçim sonuçları
- Şair Eşref Mahallesi seçim sonuçları
- Yatağan Mahallesi seçim sonuçları
- Yenice Mahallesi seçim sonuçları
- Yüreğil Mahallesi seçim sonuçları
- Denizli sonuçları
- Türkiye geneli 2023 Milletvekili Seçimi