Cumayeri 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Cumayeri sonuçlarında AK Parti %54,1 ile birinci, MHP %19,7 ile ikinci; fark 34,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 19,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+9,8 puan). 26 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yenitepe Köyü (%72,9); MHP en güçlü Mısırlık Köyü (%34,3). Katılım %93,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Cumayeri 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Cumayeri, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Cumayeri | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.773 | %54,1 | %49,3 | %34,9 | +19,2 |
| MHP | 2.104 | %19,7 | %16,1 | %9,9 | +9,8 |
| CHP | 1.569 | %14,7 | %22,6 | %25,2 | −10,5 |
| Yeniden Refah | 486 | %4,6 | %3,9 | %2,8 | +1,7 |
| Zafer Partisi | 215 | %2,0 | %2,2 | %2,3 | −0,3 |
| Yeşil Sol Parti | 107 | %1,0 | %1,0 | %8,8 | −7,8 |
| Memleket | 90 | %0,8 | %1,1 | %0,9 | −0,1 |
| BBP | 50 | %0,5 | %0,9 | %1,0 | −0,5 |
| AP | 44 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| Genç Parti | 42 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| ANAP | 31 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 21 | %0,2 | %0,4 | %1,7 | −1,5 |
| HKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| SOL Parti | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Cumayeri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 11.689 | 10.876 | %93,0 | 10.672 | 204 |
Cumayeri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %59,0 | %23,1 | %100,0 | 117 |
| Avlayan Köyü | AK Parti | %53,1 | %13,1 | %94,1 | 455 |
| Büyükmelen Köyü | AK Parti | %59,7 | %20,8 | %100,0 | 81 |
| Çamlıpınar Köyü | AK Parti | %59,4 | %21,8 | %103,1 | 98 |
| Çelikdere Köyü | AK Parti | %63,4 | %8,0 | %96,0 | 124 |
| Çevrik Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %19,7 | %91,3 | 2.885 |
| Dokuzdeğirmen Köyü | AK Parti | %66,0 | %16,7 | %93,7 | 223 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %59,3 | %25,2 | %97,7 | 128 |
| Hamascık Köyü | AK Parti | %54,3 | %29,1 | %97,1 | 240 |
| Harmankaya Köyü | AK Parti | %43,5 | %17,6 | %86,3 | 102 |
| Iğdır Köyü | AK Parti | %66,1 | %25,0 | %97,5 | 118 |
| Kızılüzüm Köyü | AK Parti | %70,0 | %14,6 | %97,1 | 138 |
| Mehmet Akif Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %22,2 | %93,2 | 902 |
| Mısırlık Köyü | AK Parti | %51,2 | %34,3 | %98,3 | 173 |
| Ordulukaradere Köyü | AK Parti | %64,0 | %15,8 | %96,3 | 215 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %18,9 | %92,3 | 2.323 |
| Ören Köyü | AK Parti | %47,1 | %20,7 | %90,9 | 373 |
| Sırtpınar Köyü | AK Parti | %51,5 | %26,8 | %95,1 | 102 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %63,9 | %13,9 | %96,6 | 116 |
| Taşlık Köyü | AK Parti | %44,7 | %21,4 | %93,0 | 115 |
| Üvezbeli Köyü | AK Parti | %64,4 | %14,9 | %94,2 | 240 |
| Yaka Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %22,6 | %94,9 | 1.134 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %20,4 | %90,7 | 700 |
| Yenitepe Köyü | AK Parti | %72,9 | %11,4 | %94,1 | 153 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %52,8 | %20,8 | %90,0 | 80 |
| Yukarıavlayan Köyü | AK Parti | %55,3 | %12,1 | %91,5 | 354 |
İlgili sonuçlar