Odunpazarı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Odunpazarı sonuçlarında CHP %36,5 ile birinci, AK Parti %30,9 ile ikinci; fark 5,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 11,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,0 (+4,1 puan). 85 mahalle ve köy arasından 46'sında CHP önde. CHP en güçlü Avdan Mahallesi (%85,5); AK Parti en güçlü Demirli Mahallesi (%72,5). Katılım %90,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Odunpazarı 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Odunpazarı, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Odunpazarı | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 103.041 | %36,5 | %34,1 | %25,2 | +11,3 |
| AK Parti | 87.369 | %30,9 | %32,5 | %34,9 | −4,0 |
| İYİ Parti | 39.404 | %14,0 | %14,0 | %9,8 | +4,1 |
| MHP | 18.865 | %6,7 | %7,1 | %9,9 | −3,2 |
| Zafer Partisi | 8.473 | %3,0 | %3,0 | %2,3 | +0,7 |
| Yeşil Sol Parti | 5.012 | %1,8 | %2,0 | %8,8 | −7,0 |
| TİP | 4.578 | %1,6 | %1,6 | %1,7 | −0,1 |
| Yeniden Refah | 3.961 | %1,4 | %1,4 | %2,8 | −1,4 |
| Memleket | 3.535 | %1,3 | %1,3 | %0,9 | +0,3 |
| BBP | 3.071 | %1,1 | %1,1 | %1,0 | +0,1 |
| Genç Parti | 873 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 340 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 319 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 258 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 196 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| GBP | 168 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 104 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 102 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 89 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| TKH | 58 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| YP | 42 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Odunpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 907 | 315.994 | 287.295 | %90,9 | 282.424 | 4.871 |
Odunpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 71 Evler Mahallesi | AK Parti | %17,3 | %46,2 | %89,0 | 21.093 |
| 75.yıl (sultandere) Mahallesi | AK Parti | %29,2 | %35,2 | %92,4 | 8.304 |
| Ağapınar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %16,7 | %30,9 | %90,8 | 436 |
| Akarbaşı Mahallesi | CHP | %50,5 | %20,1 | %91,5 | 14.052 |
| Akcami Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %36,3 | %93,4 | 351 |
| Akçağlan Mahallesi | CHP | %38,0 | %29,6 | %90,1 | 1.781 |
| Akçakaya Mahallesi | CHP | %72,6 | %3,6 | %105,0 | 80 |
| Akkaya Mahallesi | İYİ Parti | %30,9 | %29,1 | %103,7 | 54 |
| Akpınar Mahallesi | CHP | %35,9 | %25,2 | %91,5 | 946 |
| Alanönü Mahallesi | CHP | %37,3 | %26,8 | %91,2 | 4.619 |
| Arifiye Mahallesi | CHP | %47,1 | %23,9 | %88,9 | 4.398 |
| Aşağı Çağlan Mahallesi | CHP | %81,5 | %2,4 | %95,5 | 133 |
| Aşağıılıca Mahallesi | CHP | %69,6 | %6,5 | %95,9 | 147 |
| Avdan Mahallesi | CHP | %85,5 | %0,8 | %99,2 | 126 |
| Ayvacık Mahallesi | CHP | %80,8 | %2,7 | %101,4 | 74 |
| Büyükdere Mahallesi | CHP | %52,8 | %18,8 | %91,8 | 20.285 |
| Cunudiye Mahallesi | CHP | %35,3 | %28,4 | %88,5 | 833 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %26,1 | %52,2 | %114,6 | 41 |
| Çankaya Mahallesi | CHP | %36,4 | %29,6 | %90,2 | 9.469 |
| Çavlum Mahallesi | AK Parti | %18,9 | %37,7 | %95,6 | 113 |
| Dede Mahallesi | CHP | %36,2 | %29,5 | %88,8 | 1.258 |
| Deliklitaş Mahallesi | CHP | %43,3 | %27,3 | %85,4 | 5.199 |
| Demirli Mahallesi | AK Parti | %7,8 | %72,5 | %108,5 | 47 |
| Doğankaya Mahallesi | AK Parti | %19,4 | %51,4 | %101,4 | 72 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %17,9 | %45,1 | %89,1 | 41.655 |
| Erenköy Mahallesi | AK Parti | %22,2 | %44,5 | %89,7 | 8.803 |
| Eşenkara Mahallesi | AK Parti | %15,8 | %50,9 | %95,0 | 60 |
| Gökmeydan Mahallesi | CHP | %35,1 | %30,8 | %90,8 | 20.313 |
| Göztepe Mahallesi | CHP | %45,7 | %23,8 | %92,5 | 3.815 |
| Gülpınar Mahallesi | CHP | %71,4 | %10,8 | %98,3 | 300 |
| Gültepe Mahallesi | CHP | %49,1 | %23,3 | %93,1 | 13.331 |
| Gümele Mahallesi | AK Parti | %19,2 | %54,8 | %102,9 | 102 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %42,7 | %91,6 | 7.518 |
| Harmandalı Mahallesi | CHP | %46,1 | %6,6 | %105,5 | 73 |
| Huzur Mahallesi | AK Parti | %26,2 | %37,0 | %87,4 | 4.685 |
| Ihlamurkent Mahallesi | CHP | %35,6 | %31,5 | %92,2 | 6.549 |
| İmişehir Mahallesi | CHP | %34,7 | %21,3 | %91,6 | 83 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %51,5 | %19,2 | %87,2 | 4.506 |
| Kalkanlı Mahallesi | CHP | %58,1 | %16,3 | %98,9 | 89 |
| Kanlıpınar Mahallesi | AK Parti | %27,9 | %40,0 | %96,1 | 228 |
| Karaalan Mahallesi | AK Parti | %27,7 | %50,8 | %101,5 | 66 |
| Karacahöyük Mahallesi | AK Parti | %20,9 | %61,2 | %106,3 | 63 |
| Karacaşehir Mahallesi | CHP | %41,4 | %22,6 | %97,9 | 194 |
| Karaçay Mahallesi | CHP | %39,4 | %21,2 | %94,4 | 71 |
| Karahüyük Mahallesi | AK Parti | %15,5 | %47,1 | %88,0 | 217 |
| Karamustafa Mahallesi | AK Parti | %18,2 | %31,8 | %114,3 | 21 |
| Karapazar Mahallesi | AK Parti | %19,6 | %57,0 | %92,1 | 382 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %38,5 | %88,5 | 2.087 |
| Karatepe Mahallesi | CHP | %79,8 | %6,0 | %92,3 | 91 |
| Kargın Mahallesi | CHP | %67,6 | %4,5 | %102,7 | 110 |
| Kayacık Mahallesi | CHP | %34,9 | %18,6 | %107,0 | 43 |
| Kayapınar Mahallesi | CHP | %81,4 | %2,3 | %107,5 | 40 |
| Kıravdan Mahallesi | AK Parti | %8,0 | %52,2 | %100,0 | 117 |
| Kırmızıtoprak Mahallesi | CHP | %45,3 | %22,3 | %91,1 | 14.490 |
| Kireç Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %11,5 | %28,5 | %90,9 | 441 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %36,4 | %30,9 | %89,8 | 14.802 |
| Kuyucak Mahallesi | AK Parti | %17,0 | %58,9 | %93,5 | 155 |
| Lütfiye Mahallesi | AK Parti | %11,8 | %61,8 | %103,0 | 33 |
| Musalar Mahallesi | CHP | %47,4 | %36,8 | %100,0 | 40 |
| Orhangazi Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %39,4 | %92,0 | 7.934 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %38,2 | %87,2 | 374 |
| Osmangazi Mahallesi | CHP | %46,0 | %23,2 | %92,4 | 8.479 |
| Paşa Mahallesi | CHP | %41,2 | %26,5 | %87,2 | 242 |
| Sarısungur Mahallesi | CHP | %63,2 | %5,6 | %101,6 | 124 |
| Seklice Mahallesi | AK Parti | %20,6 | %38,2 | %97,2 | 71 |
| Sevinç Mahallesi | AK Parti | %8,5 | %48,4 | %94,4 | 851 |
| Sultandere Mahallesi | AK Parti | %18,9 | %46,1 | %95,9 | 515 |
| Sümer Mahallesi | CHP | %51,4 | %22,3 | %93,8 | 6.852 |
| Süpüren Mahallesi | AK Parti | %12,0 | %53,4 | %102,2 | 139 |
| Şarkiye Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %46,5 | %89,2 | 251 |
| Türkmentokat Mahallesi | AK Parti | %28,4 | %30,9 | %83,1 | 249 |
| Uluçayır Mahallesi | CHP | %50,0 | %31,5 | %94,7 | 57 |
| Vadişehir Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %33,0 | %91,9 | 9.124 |
| Vişnelik Mahallesi | CHP | %53,6 | %18,6 | %92,0 | 15.758 |
| Yahnikapan Mahallesi | CHP | %85,2 | %1,7 | %96,3 | 246 |
| Yassıhöyük Mahallesi | AK Parti | %17,7 | %43,3 | %96,6 | 146 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %34,4 | %31,0 | %91,5 | 5.231 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %46,6 | %23,7 | %92,6 | 8.675 |
| Yenisofça Mahallesi | CHP | %72,3 | %5,9 | %96,7 | 212 |
| Yıldıztepe Mahallesi | CHP | %45,1 | %23,1 | %93,0 | 10.334 |
| Yukarıçağlan Mahallesi | CHP | %80,9 | %3,8 | %94,9 | 138 |
| Yukarıılıca Mahallesi | AK Parti | %10,7 | %65,2 | %102,7 | 113 |
| Yukarıkalabak Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %39,6 | %98,0 | 100 |
| Yürükkaracaören Mahallesi | AK Parti | %18,0 | %53,0 | %95,5 | 110 |
| Yürükkırka Mahallesi | CHP | %74,3 | %5,0 | %99,5 | 185 |
İlgili sonuçlar