Beyköy Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Beyköy Mahallesi sonuçlarında CHP %27,9 ile birinci, AK Parti %27,1 ile ikinci; fark 0,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 2,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,2 (+8,4 puan). CHP oy oranında Sarıcakaya ilçesindeki 14 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 1 sandık, 314 kayıtlı seçmen. Katılım %88,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Beyköy Mahallesi | Sarıcakaya | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 75 | %27,9 | %17,7 | %34,1 | %25,2 | +2,7 |
| AK Parti | 73 | %27,1 | %54,0 | %32,5 | %34,9 | −7,8 |
| İYİ Parti | 49 | %18,2 | %10,2 | %14,0 | %9,8 | +8,4 |
| MHP | 37 | %13,8 | %8,8 | %7,1 | %9,9 | +3,8 |
| Yeşil Sol Parti | 19 | %7,1 | %1,9 | %2,0 | %8,8 | −1,7 |
| BBP | 4 | %1,5 | %1,5 | %1,1 | %1,0 | +0,5 |
| TİP | 3 | %1,1 | %0,5 | %1,6 | %1,7 | −0,6 |
| Memleket | 2 | %0,7 | %0,8 | %1,3 | %0,9 | −0,2 |
| Yeniden Refah | 1 | %0,4 | %1,3 | %1,4 | %2,8 | −2,5 |
| Genç Parti | 1 | %0,4 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| TKP | 1 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 314 | 279 | %88,9 | 269 | 10 |
Sarıcakaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Beyköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Sarıcakaya sonuçları
- Beyyayla Mahallesi seçim sonuçları
- Bilal Habeşi Mahallesi seçim sonuçları
- Camikebir Mahallesi seçim sonuçları
- Dağküplü Mahallesi seçim sonuçları
- Düzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Güney Mahallesi seçim sonuçları
- İğdir Mahallesi seçim sonuçları
- Kapıkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Laçin Mahallesi seçim sonuçları
- Mayıslar Mahallesi seçim sonuçları
- Sarıkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Eskişehir sonuçları
- Türkiye geneli 2023 Milletvekili Seçimi