Marmara Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Marmara Mahallesi sonuçlarında AK Parti %48,5 ile birinci, CHP %20,5 ile ikinci; fark 28,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 13,6 puan üstünde. AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 58 sandık, 21.403 kayıtlı seçmen. Katılım %90,2 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Marmara Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Marmara Mahallesi, Beylikdüzü, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMarmara MahallesiBeylikdüzüİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti9.195%48,5%31,5%35,4%34,9+13,6
CHP3.893%20,5%33,0%28,3%25,2−4,6
İYİ Parti1.635%8,6%10,3%8,2%9,8−1,2
MHP1.107%5,8%5,3%6,0%9,9−4,1
Yeşil Sol Parti857%4,5%5,8%8,1%8,8−4,3
Yeniden Refah585%3,1%2,3%3,3%2,8+0,3
TİP574%3,0%5,4%4,1%1,7+1,3
Zafer Partisi528%2,8%2,9%2,8%2,3+0,5
BBP160%0,8%0,7%0,8%1,0−0,1
Memleket156%0,8%1,1%1,0%0,9−0,1
Genç Parti36%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
ANAP31%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet15%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB11%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti7%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
GBP7%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Milli Yol5%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
TKH4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HKP3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Marmara Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5821.40319.300%90,218.962338

Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler