Esenyalı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Esenyalı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %49,1 ile birinci, CHP %17,2 ile ikinci; fark 31,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 14,1 puan üstünde. AK Parti oy oranında Pendik ilçesindeki 36 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 28 sandık, 10.338 kayıtlı seçmen. Katılım %90,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenyalı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Esenyalı Mahallesi, Pendik, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEsenyalı MahallesiPendikİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti4.519%49,1%40,0%35,4%34,9+14,1
CHP1.586%17,2%24,6%28,3%25,2−8,0
MHP868%9,4%7,9%6,0%9,9−0,5
İYİ Parti601%6,5%7,6%8,2%9,8−3,3
Yeniden Refah420%4,6%3,9%3,3%2,8+1,7
Zafer Partisi345%3,7%3,3%2,8%2,3+1,5
Yeşil Sol Parti301%3,3%5,4%8,1%8,8−5,5
TİP147%1,6%3,1%4,1%1,7−0,1
Memleket108%1,2%1,2%1,0%0,9+0,2
BBP93%1,0%1,0%0,8%1,0+0,0
AP32%0,3%0,2%0,1%0,2+0,1
Genç Parti29%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
ANAP16%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKH8%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
AB7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR6%0,1%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol6%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
GBP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
SOL Parti4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Esenyalı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
2810.3389.384%90,89.212172

Pendik ilçesindeki diğer mahalle ve köyler