Cumhuriyet Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %40,9 ile birinci, AK Parti %25,3 ile ikinci; fark 15,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 15,7 puan üstünde. CHP oy oranında Torbalı ilçesindeki 60 mahalle ve köy arasında 18'inci sırada. 21 sandık, 7.590 kayıtlı seçmen. Katılım %89,7 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Torbalı, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiTorbalıİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.722%40,9%33,0%41,1%25,2+15,7
AK Parti1.683%25,3%30,4%24,3%34,9−9,6
İYİ Parti818%12,3%10,5%11,5%9,8+2,5
Yeşil Sol Parti480%7,2%12,2%7,5%8,8−1,6
MHP340%5,1%5,9%5,1%9,9−4,8
Zafer Partisi157%2,4%2,4%2,4%2,3+0,1
Memleket118%1,8%1,3%1,2%0,9+0,8
Yeniden Refah64%1,0%1,2%0,9%2,8−1,9
Genç Parti48%0,7%0,5%0,4%0,2+0,5
TKP30%0,5%0,2%0,2%0,1+0,3
AB29%0,4%0,1%0,1%0,1+0,4
BBP28%0,4%0,4%0,5%1,0−0,6
AP24%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
SOL Parti11%0,2%0,2%0,1%0,1+0,0
ANAP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
GBP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
YP4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.5906.808%89,76.652156

Torbalı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler