Erciyes Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Erciyes Mahallesi sonuçlarında AK Parti %51,6 ile birinci, MHP %15,2 ile ikinci; fark 36,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 16,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,2 (+5,3 puan). AK Parti oy oranında Hacılar ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 4 sandık, 1.259 kayıtlı seçmen. Katılım %95,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Erciyes Mahallesi | Hacılar | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 612 | %51,6 | %56,0 | %40,1 | %34,9 | +16,7 |
| MHP | 180 | %15,2 | %16,6 | %19,0 | %9,9 | +5,3 |
| CHP | 155 | %13,1 | %9,9 | %16,9 | %25,2 | −12,1 |
| İYİ Parti | 101 | %8,5 | %6,4 | %10,1 | %9,8 | −1,3 |
| Yeniden Refah | 43 | %3,6 | %4,1 | %3,5 | %2,8 | +0,8 |
| Zafer Partisi | 40 | %3,4 | %2,7 | %3,3 | %2,3 | +1,1 |
| BBP | 22 | %1,9 | %1,3 | %1,9 | %1,0 | +0,9 |
| Memleket | 14 | %1,2 | %0,7 | %0,9 | %0,9 | +0,3 |
| TİP | 4 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | %1,7 | −1,4 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 1.259 | 1.203 | %95,6 | 1.186 | 17 |
Hacılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Erciyes Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Hacılar sonuçları
- Akdam Mahallesi seçim sonuçları
- Akyazı Mahallesi seçim sonuçları
- Aşağı Mahallesi seçim sonuçları
- Beğendik Mahallesi seçim sonuçları
- Hürmetci Mahallesi seçim sonuçları
- Karpuzsekisi Mahallesi seçim sonuçları
- Orta Mahallesi seçim sonuçları
- Sakarçiftliği Mahallesi seçim sonuçları
- Yediağaç Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yukarı Mahallesi seçim sonuçları
- Kayseri sonuçları
- Türkiye geneli 2023 Milletvekili Seçimi