Musabeyli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Musabeyli sonuçlarında MHP %38,3 ile birinci, AK Parti %36,5 ile ikinci; fark 1,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%9,9) 28,4 puan üstünde. 49 mahalle ve köy arasından 24'ünde MHP önde. MHP en güçlü Kurtaran Köyü (%69,6); AK Parti en güçlü Çayıraltı Köyü (%64,5). Katılım %90,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Musabeyli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Musabeyli, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Musabeyli | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.806 | %38,3 | %26,9 | %9,9 | +28,4 |
| AK Parti | 2.674 | %36,5 | %38,9 | %34,9 | +1,6 |
| CHP | 903 | %12,3 | %19,9 | %25,2 | −12,8 |
| İYİ Parti | 473 | %6,5 | %5,8 | %9,8 | −3,3 |
| Yeniden Refah | 134 | %1,8 | %2,3 | %2,8 | −1,0 |
| Zafer Partisi | 54 | %0,7 | %1,9 | %2,3 | −1,5 |
| Memleket | 39 | %0,5 | %0,7 | %0,9 | −0,4 |
| BBP | 32 | %0,4 | %0,4 | %1,0 | −0,5 |
| Yeşil Sol Parti | 26 | %0,4 | %0,9 | %8,8 | −8,4 |
| Genç Parti | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| ANAP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| SOL Parti | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Musabeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 8.345 | 7.543 | %90,4 | 7.323 | 220 |
Musabeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcakent Köyü | MHP | %35,7 | %23,8 | %95,6 | 90 |
| Aşağıbademli Köyü | AK Parti | %29,1 | %38,2 | %90,6 | 64 |
| Aşağıkalecik Köyü | MHP | %50,8 | %37,3 | %103,4 | 58 |
| Balıklı Köyü | AK Parti | %16,3 | %34,7 | %98,1 | 53 |
| Belentepe Köyü | MHP | %35,7 | %32,1 | %88,4 | 95 |
| Bozkaya Köyü | MHP | %49,7 | %32,5 | %88,3 | 196 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %35,6 | %79,8 | 471 |
| Çayıraltı Köyü | AK Parti | %15,5 | %64,5 | %95,0 | 121 |
| Çınarköy | AK Parti | %33,8 | %35,8 | %91,7 | 169 |
| Dorucak Köyü | AK Parti | %30,2 | %37,7 | %83,1 | 136 |
| Dutluca Köyü | AK Parti | %35,1 | %52,7 | %96,1 | 77 |
| Fericek Köyü | MHP | %59,4 | %25,5 | %91,5 | 117 |
| Fırlaklı Köyü | MHP | %42,3 | %26,8 | %85,7 | 84 |
| Geçitboyu Köyü | AK Parti | %17,6 | %40,5 | %98,7 | 76 |
| Gökmusa Köyü | MHP | %48,5 | %25,0 | %95,8 | 72 |
| Gözlüce Köyü | AK Parti | %18,0 | %55,7 | %89,9 | 69 |
| Gündeğer Köyü | MHP | %42,5 | %30,7 | %86,1 | 151 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %30,1 | %47,5 | %90,5 | 210 |
| Hasancalı Köyü | MHP | %42,8 | %38,3 | %91,7 | 1.041 |
| Haydarlar Köyü | AK Parti | %21,8 | %50,6 | %93,6 | 94 |
| Hüseyinoğlu Köyü | AK Parti | %11,9 | %54,7 | %91,4 | 280 |
| Karadut Köyü | MHP | %52,9 | %29,8 | %92,3 | 142 |
| Karbeyaz Köyü | CHP | %19,8 | %15,3 | %94,1 | 118 |
| Kayapınar Köyü | AK Parti | %38,2 | %41,2 | %98,6 | 72 |
| Kaynaklı Köyü | MHP | %42,1 | %28,9 | %105,6 | 36 |
| Kızılkent Köyü | MHP | %46,9 | %41,8 | %94,3 | 227 |
| Koçcağız Köyü | MHP | %48,2 | %28,6 | %96,8 | 63 |
| Kolpınar Köyü | AK Parti | %31,0 | %37,9 | %103,6 | 56 |
| Kozlubağ Köyü | MHP | %37,8 | %25,5 | %97,2 | 106 |
| Körahmethüyüğü Köyü | MHP | %49,3 | %33,6 | %90,2 | 173 |
| Kurtaran Köyü | MHP | %69,6 | %20,3 | %86,4 | 162 |
| Kürtüncü Köyü | MHP | %40,0 | %31,7 | %95,3 | 64 |
| Madenyolu Köyü | AK Parti | %13,5 | %45,2 | %90,8 | 141 |
| Murathüyüğü Mahallesi | MHP | %46,5 | %31,4 | %86,1 | 101 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %39,6 | %91,2 | 171 |
| Sabanlı Köyü | MHP | %34,3 | %27,9 | %90,2 | 234 |
| Şenlikçe Köyü | MHP | %37,7 | %36,8 | %87,4 | 381 |
| Tahtalıkaradut Köyü | MHP | %68,1 | %14,7 | %88,8 | 778 |
| Tokaçgemriği Köyü | AK Parti | %27,1 | %60,4 | %104,3 | 93 |
| Topallar Köyü | AK Parti | %40,7 | %45,9 | %88,9 | 153 |
| Uğurtepe Köyü | AK Parti | %12,5 | %62,5 | %110,0 | 30 |
| Üçpınar Köyü | MHP | %39,8 | %30,1 | %88,4 | 129 |
| Yastıca Köyü | MHP | %46,0 | %43,7 | %95,9 | 97 |
| Yedigöz Köyü | AK Parti | %18,0 | %45,3 | %83,1 | 585 |
| Yeşiloba Köyü | MHP | %49,5 | %20,6 | %93,5 | 107 |
| Yukarıbademli Köyü | AK Parti | %23,7 | %52,6 | %104,1 | 74 |
| Yukarıkalecik Köyü | AK Parti | %13,2 | %60,3 | %104,6 | 65 |
| Yuvabaşı Köyü | AK Parti | %26,8 | %49,0 | %90,9 | 176 |
| Zeytinbağı Köyü | AK Parti | %26,0 | %42,9 | %90,8 | 87 |
İlgili sonuçlar