Akçakent 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Akçakent sonuçlarında AK Parti %54,1 ile birinci, MHP %21,9 ile ikinci; fark 32,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 19,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,9 (+11,9 puan). 23 mahalle ve köy arasından 21'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yetikli Köyü (%83,1); MHP en güçlü Hasanali Köyü (%96,7). Katılım %85,9 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akçakent 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Akçakent, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akçakent | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.395 | %54,1 | %38,2 | %34,9 | +19,1 |
| MHP | 564 | %21,9 | %14,8 | %9,9 | +11,9 |
| CHP | 278 | %10,8 | %29,1 | %25,2 | −14,4 |
| İYİ Parti | 160 | %6,2 | %7,3 | %9,8 | −3,6 |
| Yeniden Refah | 74 | %2,9 | %1,6 | %2,8 | +0,0 |
| Zafer Partisi | 20 | %0,8 | %2,0 | %2,3 | −1,5 |
| BBP | 20 | %0,8 | %1,0 | %1,0 | −0,2 |
| ANAP | 19 | %0,7 | %0,3 | %0,1 | +0,6 |
| Memleket | 6 | %0,2 | %0,7 | %0,9 | −0,7 |
| AP | 6 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| HAK-PAR | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 2 | %0,1 | %0,4 | %1,7 | −1,6 |
| SOL Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Genç Parti | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 1 | %0,0 | %2,5 | %8,8 | −8,7 |
| GBP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Akçakent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 3.088 | 2.654 | %85,9 | 2.580 | 74 |
Akçakent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Avanoğlu Köyü | AK Parti | %70,2 | %7,1 | %75,4 | 114 |
| Ayvalı Köyü | AK Parti | %62,7 | %27,7 | %76,9 | 108 |
| Derefakılı Köyü | AK Parti | %48,6 | %13,5 | %94,9 | 39 |
| Güllühüyük Köyü | AK Parti | %47,3 | %13,2 | %84,7 | 111 |
| Hacıfakılı Köyü | AK Parti | %50,0 | %25,0 | %83,7 | 43 |
| Hamzabey Köyü | AK Parti | %40,6 | %12,5 | %87,2 | 39 |
| Hasanali Köyü | MHP | %1,6 | %96,7 | %81,8 | 77 |
| Kilimli Köyü | AK Parti | %79,6 | %13,9 | %86,3 | 161 |
| Kösefakılı Köyü | AK Parti | %53,5 | %0,0 | %86,0 | 50 |
| Küçükabdiuşağı Köyü | AK Parti | %56,5 | %25,2 | %90,9 | 164 |
| Mahsenli Köyü | AK Parti | %47,3 | %30,4 | %80,9 | 246 |
| Ödemişli Köyü | AK Parti | %51,2 | %12,2 | %73,2 | 56 |
| Ömeruşağı Köyü | AK Parti | %43,8 | %34,3 | %84,4 | 250 |
| Polatlı Köyü | AK Parti | %70,3 | %15,6 | %87,8 | 148 |
| Solakuşağı Köyü | AK Parti | %63,2 | %12,6 | %95,3 | 106 |
| Şehricedid Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %12,4 | %79,6 | 162 |
| Taşoluk Köyü | AK Parti | %34,5 | %26,5 | %95,8 | 119 |
| Tepefakılı Köyü | CHP | %31,9 | %21,3 | %90,5 | 105 |
| Yaylaözü Köyü | AK Parti | %47,9 | %30,1 | %87,1 | 340 |
| Yenikent Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %10,9 | %86,7 | 360 |
| Yeniyapan Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %10,9 | %89,7 | 126 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %57,3 | %29,3 | %95,4 | 87 |
| Yetikli Köyü | AK Parti | %83,1 | %9,2 | %85,7 | 77 |
İlgili sonuçlar