Nişantaş Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Nişantaş Mahallesi sonuçlarında AK Parti %39,2 ile birinci, CHP %21,4 ile ikinci; fark 17,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 4,2 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,8 (+3,0 puan). AK Parti oy oranında Selçuklu ilçesindeki 72 mahalle ve köy arasında 68'inci sırada. 24 sandık, 8.704 kayıtlı seçmen. Katılım %88,3 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Nişantaş Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Nişantaş Mahallesi, Selçuklu, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyNişantaş MahallesiSelçukluKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.954%39,2%46,3%47,6%34,9+4,2
CHP1.617%21,4%13,0%13,2%25,2−3,7
İYİ Parti966%12,8%9,6%8,8%9,8+3,0
MHP867%11,5%13,9%14,3%9,9+1,6
Zafer Partisi308%4,1%3,9%3,0%2,3+1,8
Yeniden Refah294%3,9%5,5%5,2%2,8+1,1
BBP168%2,2%2,0%2,0%1,0+1,2
Yeşil Sol Parti123%1,6%2,6%2,6%8,8−7,1
Memleket82%1,1%1,1%0,9%0,9+0,2
TİP35%0,5%0,4%0,3%1,7−1,3
AP22%0,3%0,3%0,4%0,2+0,1
ANAP15%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
Millet10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP5%0,1%0,0%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR4%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
GBP4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
SOL Parti1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Nişantaş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.7047.685%88,37.539146

Selçuklu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler