Öğretmenler Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Öğretmenler Mahallesi sonuçlarında CHP %46,1 ile birinci, AK Parti %15,9 ile ikinci; fark 30,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 20,9 puan üstünde. CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 25'inci sırada. 21 sandık, 7.758 kayıtlı seçmen. Katılım %88,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Öğretmenler Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Öğretmenler Mahallesi, Tarsus, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÖğretmenler MahallesiTarsusMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.101%46,1%28,3%30,8%25,2+20,9
AK Parti1.070%15,9%21,9%24,0%34,9−19,0
Yeşil Sol Parti714%10,6%13,0%13,3%8,8+1,8
İYİ Parti703%10,4%11,7%12,0%9,8+0,6
MHP524%7,8%16,7%11,9%9,9−2,1
TİP263%3,9%2,0%2,0%1,7+2,2
Zafer Partisi101%1,5%2,0%1,8%2,3−0,8
Yeniden Refah63%0,9%1,0%0,9%2,8−1,9
Memleket46%0,7%0,7%0,7%0,9−0,2
TKP18%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
BBP17%0,3%0,5%0,4%1,0−0,7
Genç Parti17%0,3%0,2%0,2%0,2+0,0
SOL Parti16%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
AP5%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP3%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
HKP3%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Öğretmenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.7586.861%88,46.729132

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler