Sağlık Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Sağlık Mahallesi sonuçlarında CHP %29,4 ile birinci, AK Parti %27,2 ile ikinci; fark 2,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 4,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+3,3 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 26'ncı sırada. 28 sandık, 9.973 kayıtlı seçmen. Katılım %87,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Sağlık Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sağlık Mahallesi, Toroslar, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOySağlık MahallesiToroslarMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.523%29,4%23,2%30,8%25,2+4,3
AK Parti2.332%27,2%27,8%24,0%34,9−7,7
MHP1.131%13,2%11,0%11,9%9,9+3,3
İYİ Parti1.071%12,5%9,3%12,0%9,8+2,7
Yeşil Sol Parti656%7,7%20,8%13,3%8,8−1,1
Zafer Partisi212%2,5%1,8%1,8%2,3+0,2
TİP182%2,1%1,6%2,0%1,7+0,4
Yeniden Refah86%1,0%1,1%0,9%2,8−1,8
Memleket69%0,8%0,7%0,7%0,9−0,1
BBP38%0,4%0,4%0,4%1,0−0,5
Genç Parti33%0,4%0,3%0,2%0,2+0,2
AP21%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
TKP17%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
SOL Parti14%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
AB9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP9%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH5%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Sağlık Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.9738.753%87,88.570183

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler