Menteş Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Menteş Mahallesi sonuçlarında CHP %39,8 ile birinci, Yeşil Sol Parti %18,3 ile ikinci; fark 21,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 14,7 puan üstünde. Yeşil Sol Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,3 (+9,5 puan). CHP oy oranında Yenişehir ilçesindeki 32 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 39 sandık, 14.458 kayıtlı seçmen. Katılım %89,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Menteş Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Menteş Mahallesi, Yenişehir, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMenteş MahallesiYenişehirMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.098%39,8%43,4%30,8%25,2+14,7
Yeşil Sol Parti2.344%18,3%14,4%13,3%8,8+9,5
AK Parti2.115%16,5%16,9%24,0%34,9−18,4
İYİ Parti1.372%10,7%10,1%12,0%9,8+0,9
MHP810%6,3%6,5%11,9%9,9−3,6
TİP403%3,1%3,6%2,0%1,7+1,4
Zafer Partisi264%2,1%1,8%1,8%2,3−0,2
Yeniden Refah104%0,8%0,7%0,9%2,8−2,0
Memleket92%0,7%0,7%0,7%0,9−0,2
BBP35%0,3%0,3%0,4%1,0−0,7
SOL Parti21%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
TKP15%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Genç Parti14%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
AP14%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
Millet9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB6%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP5%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
HKP1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Menteş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3914.45812.978%89,812.795183

Yenişehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler