Çaylı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Çaylı Mahallesi sonuçlarında CHP %38,4 ile birinci, AK Parti %25,5 ile ikinci; fark 13,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 13,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,7 (+7,9 puan). CHP oy oranında Ortaca ilçesindeki 27 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 5 sandık, 1.866 kayıtlı seçmen. Katılım %91,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çaylı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çaylı Mahallesi, Ortaca, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇaylı MahallesiOrtacaMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP646%38,4%39,3%37,6%25,2+13,3
AK Parti428%25,5%22,4%23,6%34,9−9,5
İYİ Parti297%17,7%18,2%17,3%9,8+7,9
MHP115%6,8%7,0%6,0%9,9−3,1
TİP51%3,0%4,1%5,7%1,7+1,3
Yeşil Sol Parti30%1,8%2,4%3,3%8,8−7,0
Zafer Partisi27%1,6%1,6%1,7%2,3−0,7
Yeniden Refah18%1,1%0,6%0,6%2,8−1,8
Memleket17%1,0%1,1%1,2%0,9+0,1
AP6%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
BBP5%0,3%0,3%0,3%1,0−0,7
Vatan Partisi5%0,3%0,3%0,2%0,1+0,2
TKP4%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
Genç Parti3%0,2%0,3%0,3%0,2−0,0
ANAP2%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
SOL Parti1%0,1%0,2%0,1%0,1−0,1
Millet1%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR1%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol1%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Çaylı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
51.8661.713%91,81.68132

Ortaca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler