Madenler Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Madenler Mahallesi sonuçlarında CHP %39,0 ile birinci, AK Parti %24,6 ile ikinci; fark 14,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 13,8 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,1 (+5,3 puan). CHP oy oranında Yatağan ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 5 sandık, 1.813 kayıtlı seçmen. Katılım %93,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Madenler Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Madenler Mahallesi, Yatağan, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMadenler MahallesiYatağanMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP639%39,0%38,4%37,6%25,2+13,8
AK Parti403%24,6%26,5%23,6%34,9−10,4
İYİ Parti248%15,1%17,0%17,3%9,8+5,3
MHP121%7,4%7,2%6,0%9,9−2,5
TİP56%3,4%2,7%5,7%1,7+1,7
Yeşil Sol Parti34%2,1%1,0%3,3%8,8−6,7
Memleket28%1,7%1,6%1,2%0,9+0,8
Zafer Partisi27%1,6%1,4%1,7%2,3−0,6
Yeniden Refah14%0,9%0,7%0,6%2,8−2,0
Genç Parti11%0,7%0,4%0,3%0,2+0,5
Vatan Partisi9%0,5%0,2%0,2%0,1+0,5
AP6%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
Millet4%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
BBP3%0,2%0,3%0,3%1,0−0,8
TKP3%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
SOL Parti2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR2%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
HKP2%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
TKH1%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Madenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
51.8131.694%93,41.64054

Yatağan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler