Güneşler Merkez Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Güneşler Merkez Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,9 ile birinci, CHP %13,3 ile ikinci; fark 33,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 12,0 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,9 (+3,1 puan). AK Parti oy oranında Adapazarı ilçesindeki 84 mahalle ve köy arasında 39'uncu sırada. 14 sandık, 5.005 kayıtlı seçmen. Katılım %92,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Güneşler Merkez Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Güneşler Merkez Mahallesi, Adapazarı, Sakarya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGüneşler Merkez MahallesiAdapazarıSakaryaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.140%46,9%42,6%47,0%34,9+12,0
CHP606%13,3%18,3%16,0%25,2−11,9
MHP561%12,3%11,0%11,9%9,9+2,4
İYİ Parti425%9,3%12,8%11,0%9,8−0,5
Yeniden Refah269%5,9%5,1%5,0%2,8+3,1
Zafer Partisi163%3,6%3,1%2,7%2,3+1,3
Yeşil Sol Parti158%3,5%2,0%1,5%8,8−5,3
Memleket52%1,1%1,1%1,0%0,9+0,2
BBP40%0,9%0,9%0,9%1,0−0,1
TİP35%0,8%0,6%0,5%1,7−0,9
Genç Parti31%0,7%0,7%0,6%0,2+0,5
AP11%0,2%0,3%0,3%0,2+0,0
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
AB4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti4%0,1%0,1%0,0%0,1−0,1
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Milli Yol1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Güneşler Merkez Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
145.0054.623%92,44.55964

Adapazarı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler