Çay Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Çay Mahallesi sonuçlarında AK Parti %44,6 ile birinci, MHP %23,2 ile ikinci; fark 21,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 9,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,2 (+13,3 puan). AK Parti oy oranında Terme ilçesindeki 82 mahalle ve köy arasında 67'nci sırada. 19 sandık, 6.775 kayıtlı seçmen. Katılım %88,6 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çay Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çay Mahallesi, Terme, Samsun, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇay MahallesiTermeSamsunTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.613%44,6%48,6%41,8%34,9+9,7
MHP1.360%23,2%19,8%14,2%9,9+13,3
CHP774%13,2%14,6%19,4%25,2−12,0
İYİ Parti435%7,4%7,2%12,2%9,8−2,4
Yeniden Refah315%5,4%3,7%4,0%2,8+2,5
Zafer Partisi102%1,7%1,4%2,2%2,3−0,5
Memleket42%0,7%0,7%1,1%0,9−0,2
BBP29%0,5%0,6%1,4%1,0−0,5
TİP22%0,4%0,2%0,6%1,7−1,3
Genç Parti12%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
ANAP11%0,2%0,4%0,3%0,1+0,1
Yeşil Sol Parti10%0,2%0,1%0,3%8,8−8,6
AB6%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
HAK-PAR5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
GBP3%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Çay Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.7756.004%88,65.859145

Terme ilçesindeki diğer mahalle ve köyler