Ceylanpınar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ceylanpınar sonuçlarında Yeşil Sol Parti %37,8 ile birinci, AK Parti %28,4 ile ikinci; fark 9,3 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 29,0 puan üstünde. 52 mahalle ve köy arasından 27'sinde Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Alaca Mahallesi (%96,4); AK Parti en güçlü Sufra Mahallesi (%95,4). Katılım %83,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ceylanpınar 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ceylanpınar, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ceylanpınar | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 15.393 | %37,8 | %25,3 | %8,8 | +29,0 |
| AK Parti | 11.588 | %28,4 | %42,5 | %34,9 | −6,5 |
| MHP | 4.983 | %12,2 | %9,3 | %9,9 | +2,3 |
| CHP | 3.076 | %7,5 | %7,5 | %25,2 | −17,6 |
| Yeniden Refah | 953 | %2,3 | %3,0 | %2,8 | −0,5 |
| İYİ Parti | 830 | %2,0 | %4,6 | %9,8 | −7,8 |
| BBP | 232 | %0,6 | %0,4 | %1,0 | −0,4 |
| SOL Parti | 207 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| Memleket | 134 | %0,3 | %0,4 | %0,9 | −0,6 |
| TKP | 66 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| AB | 48 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| ANAP | 42 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 34 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 19 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 14 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 12 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Ceylanpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 166 | 51.482 | 42.743 | %83,0 | 40.768 | 1.975 |
Ceylanpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %46,3 | %22,7 | %83,7 | 6.281 |
| Adnan Menderes Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %58,9 | %21,9 | %85,8 | 1.413 |
| Akbulut Mahallesi | CHP | %25,3 | %21,3 | %87,5 | 368 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %53,2 | %83,1 | 720 |
| Alaca Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %96,4 | %2,2 | %78,5 | 177 |
| Altınköy Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %58,2 | %16,4 | %90,8 | 152 |
| Aşağıdoruklu Mahallesi | MHP | %0,7 | %11,7 | %90,0 | 529 |
| Aşağıdurmuş Mahallesi | MHP | %1,3 | %27,8 | %86,0 | 541 |
| Aşağıkarataş Mahallesi | AK Parti | %16,6 | %69,2 | %88,2 | 466 |
| Avcılı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %64,1 | %19,8 | %77,4 | 532 |
| Aydın Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %89,6 | %1,9 | %84,5 | 129 |
| Aydoğdu Mahallesi | MHP | %0,7 | %15,9 | %78,3 | 599 |
| Bahçelievler Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %34,9 | %24,8 | %78,9 | 3.635 |
| Boğalı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %90,0 | %2,0 | %80,8 | 250 |
| Büyükçaylı Mahallesi | AK Parti | %0,7 | %60,9 | %78,3 | 1.488 |
| Büyükyenice Mahallesi | AK Parti | %25,2 | %37,7 | %71,4 | 788 |
| Büyükyıldız Mahallesi | AK Parti | %0,6 | %87,3 | %76,3 | 472 |
| Ceylan Mahallesi | MHP | %1,0 | %8,7 | %84,7 | 470 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %59,8 | %20,0 | %82,3 | 2.462 |
| Damlacık Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %60,8 | %6,2 | %84,9 | 568 |
| Dikili Mahallesi | CHP | %7,8 | %34,8 | %88,6 | 377 |
| Düzova Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %78,0 | %11,8 | %84,7 | 1.221 |
| Ensar Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %28,8 | %82,0 | 3.985 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %39,8 | %23,0 | %85,7 | 1.942 |
| Gellegöç Mahallesi | AK Parti | %0,7 | %70,6 | %88,1 | 328 |
| Gültepe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %91,2 | %3,2 | %88,0 | 142 |
| Gümüş Mahallesi | AK Parti | %12,4 | %28,5 | %83,0 | 653 |
| Han Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %42,5 | %29,0 | %86,8 | 250 |
| Işıklar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %44,5 | %28,2 | %81,9 | 502 |
| Maden Mahallesi | MHP | %1,8 | %27,1 | %88,1 | 404 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %69,3 | %15,1 | %83,3 | 1.124 |
| Mevlana Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %37,5 | %28,7 | %79,0 | 915 |
| Muratlı Mahallesi | AK Parti | %5,8 | %50,4 | %91,4 | 1.497 |
| Özbek Mahallesi | AK Parti | %7,9 | %63,2 | %80,4 | 1.055 |
| Saraççeşme Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %54,9 | %19,2 | %84,2 | 994 |
| Selahaddin Eyyübi Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %66,0 | %18,2 | %83,0 | 2.042 |
| Seydo Atilla Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %44,3 | %19,2 | %81,3 | 2.296 |
| Sufra Mahallesi | AK Parti | %0,0 | %95,4 | %92,8 | 538 |
| Tekinler Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %67,3 | %8,5 | %83,1 | 189 |
| Turgut Özal Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %55,5 | %15,1 | %84,1 | 1.507 |
| Ulucami Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %31,7 | %87,1 | 1.539 |
| Yalçınkaya Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %88,5 | %5,9 | %93,0 | 483 |
| Yeniköy Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %52,3 | %35,3 | %86,8 | 182 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %39,3 | %75,4 | 2.515 |
| Yeşiltepe Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %64,9 | %13,0 | %87,7 | 555 |
| Yoncalı Mahallesi | CHP | %18,3 | %4,8 | %88,4 | 146 |
| Yukarıdoruklu Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %73,9 | %8,9 | %90,3 | 175 |
| Yukarıdurmuş Mahallesi | MHP | %2,3 | %29,1 | %85,0 | 781 |
| Yukarıesence Mahallesi | CHP | %13,0 | %6,1 | %94,3 | 122 |
| Yukarıkarataş Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %60,4 | %81,5 | 466 |
| Yukarıtaşlıdere Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %43,2 | %14,6 | %89,6 | 231 |
| Yüksektepe Mahallesi | AK Parti | %28,6 | %44,5 | %88,1 | 286 |
İlgili sonuçlar