Erfelek 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Erfelek sonuçlarında AK Parti %47,5 ile birinci, CHP %29,7 ile ikinci; fark 17,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 12,6 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,7 (+4,5 puan). 49 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kaldırayak Köyü (%72,2); CHP en güçlü Dağyeri Köyü (%53,2). Katılım %86,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.061 | %47,5 | %42,1 | %34,9 | +12,6 |
| CHP | 2.533 | %29,7 | %25,4 | %25,2 | +4,5 |
| İYİ Parti | 722 | %8,5 | %9,5 | %9,8 | −1,4 |
| MHP | 309 | %3,6 | %8,9 | %9,9 | −6,3 |
| Yeniden Refah | 145 | %1,7 | %2,2 | %2,8 | −1,1 |
| AP | 133 | %1,6 | %0,7 | %0,2 | +1,4 |
| BBP | 131 | %1,5 | %4,5 | %1,0 | +0,6 |
| Zafer Partisi | 80 | %0,9 | %1,5 | %2,3 | −1,3 |
| Memleket | 52 | %0,6 | %0,9 | %0,9 | −0,3 |
| ANAP | 49 | %0,6 | %0,3 | %0,1 | +0,5 |
| TİP | 35 | %0,4 | %0,8 | %1,7 | −1,3 |
| HAK-PAR | 35 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| Yeşil Sol Parti | 25 | %0,3 | %0,3 | %8,8 | −8,5 |
| HKP | 21 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| GBP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Genç Parti | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKH | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| YP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 10.563 | 9.080 | %86,0 | 8.542 | 538 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | AK Parti | %52,7 | %23,7 | %87,6 | 113 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | AK Parti | %50,9 | %21,1 | %86,3 | 73 |
| Akçaçam Köyü | CHP | %26,3 | %43,4 | %87,2 | 180 |
| Akçasöğüt Köyü | AK Parti | %54,5 | %21,2 | %89,9 | 119 |
| Avlağısökü Köyü | AK Parti | %62,9 | %21,0 | %80,3 | 142 |
| Aydınlar Köyü | CHP | %34,1 | %48,2 | %82,6 | 109 |
| Balıfakı Köyü | AK Parti | %38,5 | %36,3 | %87,1 | 349 |
| Başaran Köyü | AK Parti | %62,2 | %19,4 | %89,5 | 229 |
| Çayırköy | AK Parti | %47,3 | %30,1 | %76,8 | 125 |
| Dağyeri Köyü | CHP | %17,0 | %53,2 | %100,0 | 48 |
| Değirmencili Köyü | AK Parti | %52,5 | %21,9 | %86,9 | 221 |
| Dereköy | AK Parti | %56,7 | %22,2 | %84,7 | 248 |
| Emirhalil Köyü | AK Parti | %43,8 | %42,5 | %81,1 | 95 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %48,1 | %19,8 | %82,5 | 143 |
| Gümüşsuyu Köyü | AK Parti | %51,5 | %21,0 | %90,3 | 207 |
| Güven Köyü | AK Parti | %52,6 | %27,6 | %89,5 | 86 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %60,1 | %19,6 | %89,5 | 162 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %34,3 | %36,1 | %94,3 | 122 |
| Hasandere Köyü | AK Parti | %46,9 | %32,4 | %84,3 | 178 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %52,2 | %17,9 | %73,7 | 99 |
| Horzum Köyü | AK Parti | %55,1 | %25,4 | %84,9 | 159 |
| Hürremşah Köyü | AK Parti | %52,2 | %22,4 | %74,0 | 100 |
| İncirpınar Köyü | AK Parti | %67,7 | %14,5 | %91,1 | 350 |
| İnesökü Köyü | AK Parti | %44,0 | %22,7 | %88,9 | 90 |
| Kaldırayak Köyü | AK Parti | %72,2 | %17,7 | %77,1 | 109 |
| Karacaköy | CHP | %36,8 | %44,4 | %88,6 | 158 |
| Kazmasökü Köyü | AK Parti | %64,9 | %11,5 | %83,8 | 179 |
| Kınık Mahallesi | CHP | %32,7 | %42,3 | %86,2 | 484 |
| Kızılcaelma Köyü | AK Parti | %41,0 | %33,3 | %89,4 | 141 |
| Kızılcaot Köyü | AK Parti | %51,7 | %25,9 | %90,4 | 135 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %54,1 | %24,2 | %89,1 | 256 |
| Kurcalı Köyü | CHP | %26,3 | %48,7 | %87,4 | 182 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %35,4 | %84,8 | 2.403 |
| Mescitdüzü Köyü | AK Parti | %61,8 | %20,2 | %81,7 | 218 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %68,1 | %21,7 | %77,7 | 94 |
| Ormantepe Köyü | AK Parti | %55,1 | %26,5 | %74,3 | 144 |
| Salavat Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %31,1 | %91,2 | 170 |
| Salı Köyü | AK Parti | %55,1 | %22,2 | %86,1 | 201 |
| Sarıboğa Köyü | AK Parti | %57,5 | %16,3 | %87,2 | 109 |
| Selbeyi Köyü | AK Parti | %52,3 | %27,2 | %89,9 | 227 |
| Soğucalı Köyü | CHP | %30,9 | %51,3 | %86,7 | 181 |
| Sorgun Köyü | AK Parti | %41,8 | %36,3 | %94,1 | 102 |
| Şerefiye Köyü | AK Parti | %39,0 | %27,4 | %80,4 | 230 |
| Tatlıca Köyü | AK Parti | %60,5 | %11,1 | %97,7 | 88 |
| Tekke Köyü | AK Parti | %58,9 | %26,5 | %89,8 | 266 |
| Tombul Köyü | AK Parti | %50,4 | %29,9 | %85,1 | 148 |
| Veysel Köyü | AK Parti | %49,2 | %29,8 | %85,7 | 154 |
| Yeniçam Köyü | AK Parti | %53,8 | %20,1 | %85,7 | 315 |
| Yeniköy | AK Parti | %40,6 | %21,8 | %86,1 | 122 |
İlgili sonuçlar